В ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНОМУ АЛЬЯНСІ НА УКРАЇНУ НІХТО НЕ ЧЕКАЄ — ПРЕДСТАВНИК КАБМІНУ В РАДІ

НАТО не зацікавлене у тому, щоб бачити Україну серед своїх членів, тому підхід до співробітництва з Північноатлантичним Альянсом потрібно переглянути, заявила представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді Ірина Верещук інтерв’ю каналу «112 Україна».

«Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо у закриті двері і втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають. Нам треба рухатися, ставати міцнішими, злагодженішими. У нас є програми співпраці, все. Але чомусь у Грузії це одна частина роботи, а у нас – інша. І навіть про політичну частину йде мова», – обурилася Верещук.

Верещук відзначила успіхи України у переході на стандарти НАТО, однак додала, що політичний аспект членства в Альянсі досі залишається відкритим. Причини цього представник Кабміну бачить у позиції Росії і в небажанні НАТО серйозно конфліктувати з Москвою через Україну.

«Ми говоримо і часто піддаємо себе критиці, але повинні говорити людям правду. Нас не чекають у НАТО. Швидше, Грузію візьмуть. І я була дуже здивована, тому що у 2008 році Грузія та Україна мали однакову можливість отримати ПДЧ. Ми жертви агресії, і сьогодні серйозно стоїть питання про включення Грузії до НАТО, а про Україну взагалі питання не стоїть… Я далека від думки, що РФ хоча б коли-то нам «дозволить», якщо таке слово можна застосувати до суверенної незалежної державі, вступити до НАТО. Повинна змінитися парадигма. Має змінитися, напевно, саме НАТО, щоб дозволити вступити Україні, незважаючи на думку Росії», – сказала вона.

Нагадаємо, що під час зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі 4 червня президент Володимир Зеленський підтвердив відданість України курсу на членство в НАТО і Євросоюзі, пославшись на відповідні норми Конституції.

Поделиться публикацией