В ПОЛЬЩІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ БПЛА RQ-21A «BLACKJACK»

На міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2020 у Кельце (Польща), відбулася презентація БПЛА RQ-21A «Blackjack».

Про це 13 вересня ц.р. повідомив Український мілітарний портал, посилаючись на польське видання ZBIAM.

RQ-21A «Blackjack» прийнятих на озброєння Сил спеціальних операцій (ССО) Польщі.

Контракт на поставку Збройним силам Польщі в рамках програми «Іноземні військові продажі» (FMS) одного комплекту RQ-21A «Blackjack» Міноборони США уклало з компанією Insitu (підрозділ Boeing) в березні 2018 року.

Поставка повинна була завершитися до липня 2018 року. У серпні 2018 року з компанією був підписаний контракт на поставку одного додаткового RQ-21A з терміном поставки до червня 2019 року.

Хоча проєкт реалізується в рамках програми FMS, велика частина коштів надійшла за програмою американської військової допомоги.

У складі ССО Польщі RQ-21A «Blackjack» доповнює можливості БПЛА «Scan Eagle» компанії Boeing. Польща є одним з перших експортних покупців системи RQ-21A. У список покупців також входять Збройні сили США, Нідерландів та Канади. Запит про постачання БПЛА також направляли ЗС ОАЕ.

Для довідки: RQ-21A «Blackjack» представляє собою тактичний БПЛА довжиною 2,5 м і розмахом крила 4,9 м.

Максимальна злітна маса – 61 кг, власна маса – 36 кг, максимальна корисне навантаження – 17 кг, тривалість польоту – до 16 год, максимальна швидкість – 90 вузлів, крейсерська швидкість – 60 вузлів, практична стеля – 5900 м. Дальність застосування БПЛА – 50 морських миль.

Поделиться публикацией