В НТТУ КПІ СТАРТУВАВ ПЕРШИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ ОБОРОННИХ ТЕХНОЛОГІЙ

132 проекти, розроблених вченими, винахідниками та студентами технічних вишів з усієї України взяли участь у першому конкурсі оборонних проектів. До фіналу дійшли 43 розробки. Серед них — роботи-сапери, новітні квадрокоптери, супутники і безліч інших корисних для оборонної промисловості розробок.

В Україні стартував перший конкурс проектів оборонних технологій, який проходить у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Ця платформа об’єднала вчених, розробників і винахідників з підприємствами оборонно-промислового комплексу, потенційними інвесторами та українським військом, повідомляє прес-служба «Укроборонпрому».

Для проведення конкурсу свої зусилля об’єднали «Укроборонпром», Генеральний штаб Збройних сил України, ЦНДІ озброєння та військової техніки, «Ліга оборонних підприємств України», Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, КПІ їм. Ігоря Сікорського» Науковий парк «Київська політехніка «та Інноваційний холдинг» Sikorsky Challenge «.

Всього на конкурс було надіслано 132 проекти, які були розроблені вченими по всій країні. У фіналі залишилося 43 розробки, які охоплюють всі сфери оборони України, починаючи від лазерного медичного обладнання та систем захищеного зв’язку, до проекту створення угрупування космічних мікросупутників і використання нанокомпозитних матеріалів.

Також у фіналі конкурсу були представлені розробки у сфері впровадження нанокомпозитів у військовій техніці з метою підвищення міцності традиційних матеріалів, система виявлення БПЛА потужним лазерним випромінюванням, технологія виробництва високоефективних порохів лакового типу для стрілецької зброї, створення лазерних апаратів тактичної медицини та інші проекти.

Визначати, які розробки запустять у серійне виробництво, будуть фахівці з державного підприємства «Укроборонпром». Там кажуть, що переваги будуть мати найбільш інноваційні.

«Використання роботизованої техніки, техніки з дистанційним керуванням дозволяє зменшити втрати особового складу Збройних сил», — відзначає гендиректор державного концерну Павло Букін.

Поки що ця техніка — тільки демонстраційні зразки. На жаль, в «Укроборонпромі» навіть приблизно не можуть назвати терміни, коли ці розробки зможуть потрапити в серійне виробництво.

Навіть за найскромнішими оцінками, результати розробок українських учених можуть забезпечити значною мірою потреби безпеки та оборони з більшості пріоритетних напрямів, зокрема розробки автоматичних систем управління, у сфері штучного інтелекту, композиційних матеріалів, технологій створення напівпровідникових матеріалів і мікроелектронних схем, гіперзвукових засобів ураження.

Поделиться публикацией