В МІНІСТЕРСТВІ ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ МІЖВІДОМЧОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ ОБОРОННОГО ОГЛЯДУ

В Міністерстві оборони України відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань проведення оборонного огляду під головуванням першого заступника Міністра оборони України, голови Міжвідомчої робочої групи Івана Руснака.

У заході взяли участь представники Офісу Президента України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України, керівного складу заінтересованих центральних органів державної влади та інших державних органів, Національного інституту стратегічних досліджень, Українського інституту досліджень безпеки, структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, а також іноземні радники при Міністерстві оборони України та Генеральному штабі Збройних Сил України.

Під час засідання члени Міжвідомчої робочої групи обговорили та погодили документ «Майбутнє безпекове середовище 2030: стратегічне бачення (попередній опис)», який є результатом роботи виконання першого завдання основного етапу оборонного огляду.

Головуючим зазначено, що з 15 липня 2019 року розпочинається виконання другого та третього завдань основного етапу оборонного огляду, а саме: огляд спроможностей за їх функціональними групами спроможностей та планування сил.

У ході виконання цих завдань передбачається уточнення складу та змісту функціональних груп спроможностей, формування Єдиного переліку (каталогу) спроможностей Міністерства оборони, Збройних Сил України та інших складових сил оборони. З цією метою сплановано виконання таких заходів: визначення вимог до спроможностей сил оборони; уточнення необхідних спільних оборонних спроможностей сил оборони за імовірними сценаріями їх застосування, розвиток яких потребує планування на середньо- та довгострокову перспективи і формування їх переліку; визначення недостатніх спроможностей, які підлягають створенню, а також існуючих спроможностей, які необхідно розвивати; визначення надлишкових спроможностей, від яких необхідно позбавитись з метою вивільнення ресурсів.

Крім цього, представником Національного інституту стратегічних досліджень присутні на засіданні були поінформовані щодо ходу опрацювання проекту Стратегії національної безпеки України.

 

Поделиться публикацией