ВІЙСЬКОВИЙ БЮДЖЕТ-2018: ЯК РОЗПОДІЛЯТИМУТЬСЯ РЕСУРСИ

Відповідно до ухваленого нещодавно Верховною Радою державного бюджету на 2018 рік, витрати за лінією Міністерства оборони наступного року, порівняно з 2017-м, зростуть майже на 25% і становитимуть понад 86 млрд грн.

 

Це на 3 млрд грн більше, ніж планувалося при підготовці проекту бюджету до першого читання, і на 17 млрд більше, ніж 2017 року (однак по курсу долара, фактично менше – ред.).

Крім того, гроші на підвищення обороноздатності держави виділяють і іншим міністерствам і відомствам. Сайт “Сегодня” спробував з’ясувати деталі.

Як поінформував 19 грудня портал segodnya.ua, Міністерство внутрішніх справ отримає майже 10,9 млрд грн на фінансування Національної гвардії України, підрозділи якої також несуть службу в зоні АТО. Охоронцям порядку додадуть 500 млн грн, або 5% до рівня 2017 року.

Діяльність Головного управління розвідки і Служби зовнішньої розвідки також тісно пов’язана з питаннями обороноздатності країни. Розвідникам наступного року планують виділити майже 2,4 млрд грн і 1,7 млрд грн відповідно.

Крім того, Міністерству економічного розвитку і торгівлі виділяється 2,3 млрд грн на розвиток оборонно-промислового комплексу. Державному космічному агентству – 104 млн грн на ці ж цілі.

Рада національної безпеки і оборони отримає для проведення інформаційно-аналітичної роботи в сфері національної безпеки і оборони 156,7 млн грн. Міністерство соціальної політики зможе використовувати близько 41 млн грн на виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим зі строкової військової служби.

На забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовку військ в бюджеті-2018 закладено майже 60 млрд грн. Половина з цієї суми – 30 млрд грн – це зарплата військових.

21 грудня Верховна Рада повинна розглянути поправки до закону про держбюджет на 2018 рік, що стосуються соціального забезпечення військових. Зокрема, стосовно розміру вихідної допомоги і про виплату фінансової допомоги членам родин загиблих військовослужбовців.

В ухваленому законі про бюджет на закупівлі, модернізацію і ремонт озброєння і військової техніки в бюджеті закладено 16, млрд грн. На підготовку кадрів для ЗСУ – 2,8 млрд грн.

На лікування і реабілітацію військовослужбовців 2018 року планується витратити 2,3 млрд грн. Торік ця цифра становила 1,9 млрд грн. Лікування та реабілітація бійців Нацгвардії в відомчих медзакладах, як передбачається, обійдеться в 82,8 млн грн (нинішнього року до бюджету закладено 56 млн грн).

Одним із серйозних соціальних стимулів для військовослужбовців, як планує уряд, в майбутньому має стати забезпечення житлом. 2018 році на будівництво та купівлю житла для військовослужбовців по лінії Міноборони закладено 857 млн грн – на 100 млн грн більше, ніж 2017 року. На квартири для Нацгвардії і прикордонників закладено по 200 млн грн – стільки ж, скільки і 2017-го.

Зброю і боєприпаси планують закуповувати за власний кошт… корупціонерів

Ще одна бюджетна стаття щодо Міноборони називається “реалізація заходів щодо підвищення обороноздатності і безпеки держави”. Її не було в початковому варіанті бюджету.

Цікаво, що ця бюджетна стаття фінансуватиметься… корупціонерами. В тому сенсі, що на підвищення обороноздатності і безпеки держави направлятимуться гроші, конфісковані у тих, хто звинувачений в скоєнні корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення. А також кошти, виручені від реалізації конфіскованого за рішенням суду майна корупціонерів. 2018 року у корупціонерів планується конфіскувати 2 млрд 700 млн грн.

Як говориться в бюджетній програмі “Витрати для Національної гвардії України на реалізацію заходів щодо підвищення обороноздатності і безпеки держави”, яка була затверджена Кабміном ще 2016 року, “корупційні” кошти також направлятимуться на закупівлю, ремонт і модернізацію військової техніки і озброєння, придбання військового майна, боєприпасів і засобів зв’язку.

Бюджетні статті “витрати на реалізацію заходів щодо підвищення обороноздатності і безпеки держави” передбачені також для Нацгвардії (250 млн грн), для Нацполіції (126 млн грн). Держслужбі спецзв’язку і захисту інформації на підвищення обороноздатності і безпеки держави передбачається виділити 38 млн грн.

Поделиться публикацией