ВЛІТКУ ПЛАНУЄТЬСЯ СПУСК НА ВОДУ ДВОХ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ КАТЕРІВ ТИПУ «КЕНТАВР»

Влітку планується спуск на воду двох десантно-штурмових катерів типу «Кентавр». Про це повідомив портал «Defense express» 5 квітня ц.р.

Повідомляється, що два десантно-штурмових катери проекту 58181 “Кентавр” було закладено на суднобудівному заводі “Кузня на Рибальському” наприкінці 2016 року. Проектна максимальна швидкість — до 50 вузлів. Також однією з особливостей катера є великий десантний відсік для розміщення 32 військовослужбовців.

Для порівняння: сучасний шведський десантний катер CombatBoat 90, проект якого взято для розробки власної платформи низкою країн НАТО, може розмістити лише 21 особу.

 

Як розказав віце-адмірал Ігор Воронченко для Народної армії, ці катери планується спустити на воду вже влітку цього року:

 

Сучасні, маневрені катери типу «Кентавр» матимуть необхідні морехідні можливості, малі розміри, живучість та озброєння. Їх спустять на воду вже влітку цього року, – повідомив Командуючий ВМС ЗС України.

 

Проектна дальність плавання цих катерів — до 500 миль. За цим показником і за характеристикою «максимальна швидкість» десантно-штурмові катері проекту 58181 “Кентавр” абсолютно не поступається турецькому катеру типу MRTP-24.

«Кентаври» будуть малопомітні для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Ці можливості дозволять приховано і водночас ефективно транспортувати у визначені райони виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти або спеціального призначення з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.

 

Короткі технічні характеристики катерів типу «Кентавр»:

 

Довжина, найбільша: 24,3 м

Водотоннажність: 47 тонн (повна)

Ширина: 4,8 м (найбільша)

Осадка: 1,0 м (максимальна)

Автономність: 5 діб

Екіпаж: 4 особи

Максимальна швидкість: до 50 вуз.

Дальність плавання: не менше 500 миль (11 вуз.)

Десантомісткість: до 31 осіб

 

Поделиться публикацией