ВИДАТКИ НА СФЕРУ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ Й ОБОРОНИ ЗАКЛАДЕНО РЕКОРДНІ 245,8 МЛРД ГРН АБО 5,4% ВІД ВВП

Видатки на сферу національної безпеки й оборони у проекті державного бюджету на 2020 рік закладено на рівні 245,8 млрд грн або 5,4% від ВВП, і це найбільша сума, яка виділялась за всі роки.

Про це 8 жовтня ц.р. на брифінгу в Кабміні щодо фінансування оборони сказала міністр фінансів України Оксана Маркарова.

«Весь бюджет на безпеку та оборону — це 245,8 млрд грн, це 5,4% від ВВП. 136,6 млрд грн це те, що ми почули як позицію Президента і це 3% на безпосередньо Міністерство оборони. Це буде найбільша цифра, яка виділялась за всі роки саме безпосередньо на оборону», — сказала Маркарова.

Як запевнив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, влада не планує у жодному разі зменшувати фінансування оборонної сфери.

Прикро, наголосив Прем’єр, що окремі люди поширюють фейки про начебто зменшення фінансування або навіть про плани щодо капітуляції.

«Але ми, як уряд, будемо намагатися розвіювати ці фейки, пояснювати, щоб у людей було чітке розуміння того, що держава про жодну зраду, про жодні капітуляції навіть не думає. Ми маємо намір через економічне зростання ставати сильнішими, і як держава, інвестувати усе більше і більше у нашу обороноздатність”, — зазначив Гончарук.

Як повідомлялося, уряд 15 вересня подав на розгляд Верховної Ради проєкт закону про бюджет на 2020 рік. У документі на сферу національної безпеки та оборону разом уряд передбачив 245,8 млрд грн, що на 33,8 млрд грн більше, ніж у 2019.

Поделиться публикацией