ВЕТЕРАНИ АТО МАЮТЬ НАМІР ПРОВЕСТИ АЛЬТЕРНАТИВНИЙ МАРШ ЗАМІСТЬ СКАСОВАНОГО ЗЕЛЕНСЬКИМ ПАРАДУ

В соцмережах з’явився заклик до ветеранів АТО провести альтернативний військовий марш замість скасованого президентом Володимиром Зеленським військового параду, приуроченого до Дня незалежності України.

Пропозицію у Facebook висловив учасник бойових дій, колишній гранатометник 95-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександр Погребиський. Ідея відразу ж отримала підтримку багатьох ветеранів, які вважають, що премія не замінить відчуття гордості за армію і душевний підйом, які відчували українські воїни, які проходили маршем вулицями столиці. Їх бачили люди, вони бачили тих, кого захищають — і почуття було неймовірне.

«Пам’ятаю, що відчував особисто я, коли йшов і бачив, як маленькі хлопчики, потенційні майбутні військові, дивляться і як вони пишаються, яка гордість в їх очах. І ми теж пишалися, що маємо честь представляти Збройні сили України перед народом України. Взаємозв’язок народу та військовослужбовців на параді — це щось неймовірне, після цього хочеться гори звернути», — ділиться емоціями Погребиський.

І відмовлятися від цього не можна, вважають воїни, які віддали свій обов’язок Батьківщині. І якщо на офіційному рівні не передбачається параду, то на громадських засадах марш ніхто не може заборонити — це цілком законне право ветеранів.

Втім, у соцмережах, як зазвичай, розгорілися суперечки про те, чи потрібен парад у воюючій країні. Однак минулі такі ж події показали — потрібен. Він піднімає моральний дух воїнів і дає можливість звичайним людям доторкнутися до тяжкої праці воїнів і подякувати їм — хоча б просто добрим поглядом і теплом душі.

9 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що традиційний парад ЗСУ на День незалежності України цього року буде скасовано, а виділені на нього 300 мільйонів гривень планується перерахувати на премії українським військовим.

Торішній військовий парад у Києві з нагоди 27-річчя Незалежності України став наймасштабнішим за останні роки. У ньому взяли участь 4,5 тисячі українських військовослужбовців, 250 одиниць військової техніки, у тому числі нові зразки. Також у параді вперше за останні роки брала участь армійська авіація.

Також у параді взяли участь 18 іноземних делегацій з різних країн світу, у тому числі парадні розрахунки підрозділів з Великобританії, США, Канади, Литви, Естонії, Польщі, Румунії, Молдови та знаменні групи з Грузії, Латвії, Данії, Польщі, а також, прапороносна група багатонаціональної бригади «ЛитПолУкрбриг».

Поделиться публикацией