THE GUARDIAN ПРО МОЖЛИВОСТІ ЗАХОДУ У ПЕРЕОЗБРОЄННІ УКРАЇНИ

Західні союзники поступово переходять до забезпечення української армії наступальним озброєнням, але Києву воно потрібне вже зараз, щоб вистояти у битві за Донбас

Війна в Україні входить в нову фазу. І країни НАТО поступово нарощують свої поставки зброї Києву. В ході цього процесу західні країни тихо перетинають накреслену ними ж ще на початку кризи межу щодо виключно оборонного характеру зброї, яку вони дають українській армії.

Але залишається відкритим питання щодо того, чи поступове нарощення поставок зброї не спровокує російську відплату й зможе змінити події на полі битви за Донбас.

Про це пише The Guardian.

«Питання в тому, наскільки великим буде перехід Заходу до поставок наступальної зброї. Також надзвичайно важливо гарантувати, щоб поставки критичного військового обладнання продовжувалися й підвищувалися», — сказав колишній голова військової розвідки Великої Британії Філ Озборн.

Видання нагадує, що в перші шість тижнів війни армія України нищила російські колони бронетехніки за допомогою легких протитанкових ракет. Через погану російську тактику й рішучість українських сил загарбники, зрештою, відмовилися від атак на Київ, Чернігів й Суми.

Але Україні тепер доводиться мати справу з російськими військами на сході й півдні, де вони здобули більший успіх і краще окопалися. За останню добу стало відомо, що Чехія відправила десяток радянських Т-72, а також артилерійські гаубиці й БМП-1. Це стало серйозним переходом до поставок наступальної зброї, які раніше західні політики відкидали. Втім, це не дуже допоможе. Адже за оцінками компанії Oryx, українська армія втратила в боях 94 танки. Втім, тривають розмови, що Польща може передати Україні ще 100 таких бойових машин. Оскільки у середу вона підписала угоду про купівлю 250 танків Abrams за 4,75 мільярдів доларів.

Наступна фаза війни, яка може виявитися вирішальною, почнеться на Донбасі. Москва прагне захопити Маріуполь, сполучити на суходолі Донецьк і Луганськ з Кримом, а ще оточити головні українські сили, які чинять опір російському вторгненню. The Guardian пише, що ця битва буде розгортатися впродовж квітня. Представники західної розвідки переконані, що Владімір Путін хоче до 9 травня добитися «успіху, про який можна заявити». Тому дуже важливо, що Захід готовий передати Україні зараз.

«Якби ми отримали все, що нам потрібно, всі ці літаки, танки, артилерію, протиракетну й протикорабельну зброю, ми б врятували тисячі життів», — сказав президент Володимир Зеленський нещодавно.

США оголосили, що відправлять додаткову партію протитанкових ракет Javelin на 100 мільйонів доларів. І це на додачу до іншого пакету обладнання на 300 мільйонів, до якого входять ракетні системи з лазерним наведенням, які називають APKWS. Зазвичай ними озброюють літаки або безпілотники. Втім, ці ракети також можна запускати з землі, що допоможе знищувати російську артилерію. Також Україна отримає безпілотники Switchblade 600, які здатні уражати ціль в радіусі 90 кілометрів. Вони озброєні такими ж протитанковими боєголовками, як і Javelin. Ці безпілотники можуть замінити втрачені турецькі TB2 Bayraktar й дати українській армії більше можливостей на полі битви.

Поделиться публикацией