THE ECONOMIST: ВІЙНА В УКРАЇНІ НЕ МАЄ ХОРОШОГО КІНЦЯ ДЛЯ РОСІЇ

Результат російської війни проти України залишається невизначеним. Але немає жодних сумнівів, що рішення Владіміра Путіна почати повномасштабне вторгнення було найгіршим серед усіх стратегічних рішень, які ухвалювали лідери могутніх країн за багато десятиліть.

«В Україні немає жодного такого сценарію, за яким би Путіну і Росії стало краще, ніж було до 24 лютого, коли війна почалася», — пише на сторінках The Economist американський політолог і засновник Eurasia Group Аян Бреммер.

Путін коштував своїй країні тисяч життів молодих солдатів, багато з яких проходили строкову службу. Він стверджує, що росіяни і українців — це нібито «один народ». Але його війна лише зміцнює відчуття національної ідентичності в Україні. Росія для українців тепер запеклий ворог. Путін показав світу, що його армія неефективна. А мільйони доларів, витрачені на модернізацію російської армії, були просто змарновані. Путін дав НАТО відчуття єдності й мети, яку він втратив десятиліття тому. А Фінляндія й Швеція отримали вагомі причини приєднатися до альянсу.

Інші ж держави-союзники відправляють свої війська ближче до російського кордону. Тим часом, Путін переконав Європу відмовитися від імпорту російської нафти й газу. Він накликав на свою країну санкції і жорсткі заходи експортного контролю, які завдають шкоду на покоління. В очах Європи і США він перейшов Рубікон. Найважливіше те, що Путін провалив завдання з підготовки російського суспільства до реальних людських, фінансових і матеріальних втрат через його так звану «спецоперацію».

Якщо відкинути всі жарти про ефективність російської вакцини і довгі столи, головна причина прорахунків Путіна, на думку автора, може бути пов’язана з його особистою ізоляцією. Схоже, він вже давно не прислухається до різних точок зору.

Поделиться публикацией