POLITICO: БЕЗПЕКУ УКРАЇНИ БЕЗ ЧЛЕНСТВА В НАТО МОЖНА ЗАБЕЗПЕЧИТИ

Хоч Україна не член НАТО, вона повинна мати можливість покладатися на двосторонні домовленості у сфері безпеки, особливо зі США, Канадою і окремими європейськими партнерами. Це передбачає довгострокову готовність таких партнерів надавати Україні постійну фінансову і військову підтримку. І так само, як Захід підтримує Ізраїль, процес надання Україні озброєння і військової техніки техніки має бути посилений таким чином, щоб результатом стало надійне стримування.

Про це пише в статті для Politoco колишній голова Мюнхенської конференції з безпеки, а нині президент Фонду Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішінгер. 

«Такий підхід може зробити Україну найсильнішою, найкраще оснащеною і найдосвідченішою державою Європи за відносно короткий проміжок часу. І одного дня Москва, можливо, навіть зрадіє, побачивши країну повністю інтегрованою в НАТО», — пише Ішінгер.

Він наголошує, що навіть якщо повне членство України в НАТО наразі не стоїть на порядку денному, Альянс має інші варіанти. І він все ще може значно посилити Україну, покращити свої відносини з нею і продемонструвати свою стратегічну рішучість допомогти відновити її повну територіальну цілісність.

Поделиться публикацией