PILICA ПОСТАВИВ ЗC ПОЛЬЩІ ПЕРШУ З ШЕСТИ ЗАМОВЛЕНИХ БАТАРЕЙ ЗРАК

Консорціум PGZ-PILICA, відповідальні за реалізацію програми зенітних ракетно-артилерійських систем (PSR-A) PILICA поставив ЗC Польщі першу з шести замовлених батарей.

Про це 20 грудня ц.р. повідомив портал Ukrainian military pages.

Перший батарейний комплекс надійшов на озброєння 3-ї Варшавської ракетної бригади протиповітряної оборони (ППО), що дислокується в Сохачеві.

Основним озброєнням комплексу є спарена 23-мм гармата (установка ЗУ-23-2) з двома пусковими ЗКР GROM / Piorun. Крім того, зенітна система оснащена мобільною РЛС. Всі елементи пов’язані між собою автоматизованою системою управління.

До складу батареї PSR-A Pilica входять:

командний пункт;

радіолокаційна станція SLR-97

6 вогневих установок з артилерійськими тягачами;

2 транспортних автомобілі;

2 вантажівки для перевезення боєприпасів.

РЛС SRL-97 побудована на базі ізраїльського 3D-радара IAI / Elta ELM-2106 NG – новітньої твердотільної тактичної радіолокаційної станції середньої дальності L-діапазону з АФАР. Восени 2019 року компанія PIT-RADWAR S.A., що відповідає за інтеграцію радіолокаційної системи розпочала її польові випробування.

Польща випробовує модифіковану зенітну систему Pilica Командний пункт системи PSR-A Pilica на шасі Jelcz. Фото PGZ

У ролі вогневих установок у PSR-A спочатку мали використовуватись буксирувані гармати, але згодом польська армія вирішила встановити гармати на платформу вантажівок Jelcz 442.32 4×4, щоб надати вогневим підрозділам більшу швидкість бездоріжжям.

Наведення забезпечується комп’ютеризованою системою, що включає оптичний модуль з тепловізором і лазерним далекоміром. Це дозволяє використовувати кожну вогневу установку PILICA автономно, або ж комплексно як систему ППО ближньої дії (VSHORAD).

Підрядником зенітно-ракетно-артилерійської системи PILICA є Консорціум PGZ-PILICA, до складу якого входять компанії групи PGZ: PGZ S.A., PIT-RADWAR S.A., PCO S.A. та Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. як системний інтегратор.

 

Поделиться публикацией