CША МАЮТЬ НАМІР НАДАТИ УКРАЇНІ ПЕРЕДОВІ СИСТЕМИ ППО NASAMS – CNN

США уже цього тижня планують оголосити придбання для України передової систему протиракетної оборони середньої та великої дальності, повідомляє CNN, посилаючи на поінформоване джерело.

За інформацією Президент CNN, на саміті лідерів G7 в Німеччині, який цьогоріч зосереджений на темі війни в Україні, президент США Джо Байден уже оголосив лідерам “Великої сімки”, що США нададуть Україні “більш досконалі ракетні системи та боєприпаси”, оскільки її війна з Росією загострюється. І вже цього тижня рішення оголосять публічно.

Йдеться про передову систему ППО NASAMS, здатну вражати цілі на відстані до 100 миль (понад 160 км – ред.). Це рішення прийняте у відповідь на запит української влади. Також буде оголошено про додаткову військову підтримку, зокрема ще більше артилерійських боєприпасів та контрбатарейних радарів.

NASAMS – це удосконалена амеикано-норвезька система ППО, яку виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. До комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg. Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів з ракетами класу «земля-повітря» середньої та великої дальності.

Не виключено, що рішення назріло зараз через дії Росії, яка в останні дні активізувала повітряний терор України, випускаючи десятки ракет щодня.

Нагадаємо, лідери G7 зобов’язалися надавати безстрокову підтримку Україні для її захисту від російської агресії, йдеться у тексті проєкту заяви з їхнього саміту в Баварії.

Поделиться публикацией