CПОЛУЧЕНІ ШТАТИ РОЗГЛЯДАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ВІДПРАВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ КОРАБЛІВ У ЧОРНЕ МОРЕ

КОРАБЛІВ У ЧОРНЕ МОРЕ

Cполучені Штати розглядають можливість відправлення військових кораблів у Чорне море протягом найближчих кількох тижнів.

Це 9 квітня ц.р. повідомив Український мілітарний портал, на заяву представника Міністерства оборони США.

Майбутню присутність кораблів США в Чорному морі, слід розглядати як знак підтримки України на тлі нарощення військової присутності Росії на східному кордоні України.

Військово-морський флот США регулярно діють у Чорному морі, але чергове розгортання військових кораблів стане сигналом для Москви, з боку США. Представник оборони також заявив, що розвідувальні літаки ВМФ продовжують здійснювати польоти  у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем для моніторингу російської військово-морської діяльності та пересування військ у Криму. Варто зазначити, що США повинні повідомити про свій намір увійти в Чорне море за 14 днів згідно з договором 1936 року, який передбачає контроль Туреччини над протоками, що входять у море. Також, невідомо чи ці повідомлення вже надіслані.

У четвер прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила “глибоку стурбованість”, щодо дій Росії .

“Сполучені Штати дедалі більше стурбовані ескалацією російської агресії на сході України, включаючи пересування військових підрозділів Росії на кордоні України. Зараз Росія має більше військ на кордоні України, ніж будь-коли з 2014 року. Тільки цього тижня було вбито п’ять українських військових”, – сказала Псакі.

Адміністрація Байдена та міжнародне співтовариство висловили занепокоєння з приводу зростаючої напруженості між Україною та Росією. Останніми тижнями президент Джо Байден, державний секретар Тоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін, голова Об’єднаного комітету Марк Міллі та радник з питань національної безпеки Джейк Салліван розмовляли зі своїми українськими колегами.

Росія також почала перекидати свої військові кораблі з Каспію на Чорне море. В переході беруть участь десантні та артилерійські катери Каспійської флотилії. Заявляється, що у рамках навчань, екіпажі та кораблі Каспійської флотилії будуть взаємодіяти з Чорноморським флотом.

Слід зазначити, що Головне управління Міністерства оборони України, вже оприлюднило інформацію, що Російська Федерація завершує підготовку комплексу заходів, який має на меті спонукання нашої держави на військову відповідь на ворожі дії окупантів на лінії зіткнення сторін на сході України. Крім того, не виключається спроба просування російських окупаційних військ углиб території України під приводом «необхідністю захисту в самопроголошених республіках російських громадян».

Також, Росія проводить тренування 30-40 тисяч військ під приводом ротно-тактичних навчань, керування яких здійснюється в єдиній системі управління. Всі подібні навчання проходять за одним задумом та в одному інформаційному полі вздовж кордону з Україною.

Одночасно тренування відбуваються у трьох загальновійськових з’єднаннях – Чорноморського флоту, берегових силах Каспійської флотилії та прикордонному з Україною Південному військовому окрузі.

Крім того, на відео що потрапляють у відкритий доступ, спостерігаються факти замальовуання тактичних знаків та номерів на військовій техніці країни-агресора , яку залізничним шляхом перекидає до кордону з Україною. Слід зазначити. що практику замальовування бортових номерів та тактичних знаків, або їх затирання росіяни використовували у 2014 році на своїй бронетехніці перед вторгненням в Україну.

 

Поделиться публикацией