Фігуранта низки корупційних скандалів у оборонній сфері Олексія Бабіча звільнили з посади директора Харківського конструкторського бюро машинобудування, яке входить до Державного концерну «Укроборонпром». Про це свідчить наказ гендиректора ДК «Укороборонпром» Айвараса Абромавічуса від 11 жовтня.
Як зазначає Bihus.Info, Бабіч очолював конструкторське бюро останні два з половиною роки. Його звільнили у зв’язку із невиконанням умов контракту, а саме відповідно до пункту «щодо забезпечення недопущення на підприємстві заборгованості із заробітної плати».
У серпні УОП повідомляв про переведення майже тисячного колективу ХКБМ на дводенний робочий тиждень через брак коштів. Офіційно це пояснювали тим, що Міноборони припинило фінансування виготовлення півсотні БТР-4Е для Міноборони, строки здачі котрих підприємство зірвало в липні. Разом з тим, про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві його працівники повідомляли концерн ще з весни: тоді у відкритому листі вони заявляли не лише про несвоєчасну виплату зарплатні, але й про те, що на підприємстві перестали видавати спецодяг і інструменти, і навіть просили звільнити директора Бабіча.
Нагадаємо, влітку ХКБМ під керівництвом Бабіча зірвав контракт із постачання БТРів для армії. Спочатку проект опинився під загрозою через те, що приватний завод на підряді у ХКБМ не зміг вчасно виготовити корпуси для машин із української сталі. Однак фінально виробництво зірвалося через конфлікт ХКБМ із військовою прийомкою Міноборони довкола фінської сталі, закупленої заводом на заміну української. Укладаючи контракт, Бабіч не вказав у технічній специфікації вимоги до хімічного складу металу. В результаті постачальник привіз сталь, котра не відповідала вимогам конструкторської документації щодо якості зварювання швів. Через це метал забракувала прийомка. Конфлікт щодо цієї пробної партії не вирішений досі.
Також, до ХКБМ, з 2016 по 2017 Олексій Бабіч очолював Житомирський бронетанковий завод. Згідно з розслідуванням Bihus.Info, на посаді директора ЖБТЗ Бабіч тісно співпрацював із групою Гладковського-Жукова-Рогози: завод закуповував у підконтрольної їм фірми «Оптимумспецдеталь» запчастини, а Бабіч, відповідно до його переписок з учасниками схеми, отримував за це відкати. Через той скандал Бабіча навесні тимчасово відсторонювали від обов’язків.