Закон про експортно-кредитне агентство (ЕКА), який допоможе національним виробникам конкурувати на світових ринках, вступив в дію від початку року. Проте спеціальний орган, який має підтримувати українських виробників-експортерів шляхом здешевлення та часткової компенсації відсоткових ставок по кредитам, гарантування, страхування експортних контрактів, уряд досі не створив.
Про це в інтерв’ю ІА «Оборонно-промисловий кур’єр» розповів Голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера Радикальної партії Віктор Галасюк.
«На це агентство чекають українські підприємства машинобудівної промисловості, авіазаводи, військово-промисловий комплекс – всі, хто експортує за кордон не сировину, а готову продукцію. Закон вступив в дію 1 січня поточного року. Кабмін мав півроку на створення агентства. Зараз змушений констатувати: уряд порушив прикінцеві положення закону — експортно-кредитного агентства досі не існує», — повідомив співрозмовник «ОПК».
Він пояснив, що йдеться про урядовий орган, який частково компенсуватиме підприємству відсоткову ставку за банківським кредитом. ЕКА буде виступати у ролі державного гаранта страхування експортних контрактів, аби наші партнери за кордоном знали, що рівень надійності контракту відповідним чином захищено.
За словами парламентаря, такі агенції працюють у багатьох країнах світу. Наприклад, Канада завдяки діяльності експортно-кредитного агентства щороку отримує додатково понад 60 мільярдів доларів ВВП.
Як зазначив Галасюк, ця структура не є конкурентом ані банкам, ані страховим компаніям. Навпаки. Вона бере на себе ті специфічні ризики, за які банківські і страхові приватні компанії не відповідають.
Голова профільного парламентського Комітету повідомив, що він звернувся до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана із депутатським зверненням, у якому вимагає припинення порушення законності і невідкладного створення експортно-кредитного агентства.
ІА «ОПК»