ІСНУЄ 5 ЙМОВІРНИХ СЦЕНАРІЇВ РОЗВИТКУ ВІЙНИ — CNN

Війна в Україні може розвиватися за декількома сценаріями. Аналітики озвучують різні прогнози, проте виділяють 5 основних моментів, з якими, ймовірно, доведеться зіткнутися нашій країні. Експерти попереджають, що найближчим часом РФ може посилити бомбардування ракетами та авіацією.

 

Про це 23 березня ц.р. повідомив Obozrevatel, посилаючись на матеріал CNN.

Через місяць війни поступ військ російських окупантів до деяких ключових міст, включаючи столицю Київ, сповільнився. У зв’язку з цим, керівництво країни-агресора може ще більше почати тероризувати мирне населення України.

Росія може посилити бомбардування

Експерти попереджають, що чим більше Росія завдаватиме ударів по землі, тим більша ймовірність того, що вона активізує повітряні бомбардування і використання іншої зброї, яка наражає російських окупантів на меншу небезпеку. У CNN вважають, що до такого кроку Москва вдасться через величезні втрати людського ресурсу та техніки.

Поки увага зосереджена на Києві, Росія може спробувати оточити українських військових на сході країни.

Експерти вважають, що Росія намагається поглинути частину східної України. Такі регіони, як Донецька та Луганська області, контролюються підтримуваними Росією сепаратистами з 2014 року, коли Росія анексувала Крим, і хоча амбіції РФ можуть виходити за межі Донбасу, він, ймовірно, як і раніше, перебуває в центрі уваги. Аналітик Королівського інституту об’єднаних служб Сем Кренні-Еванс зазначив, що у Донецьку, Луганську, Маріуполі, Бердянську та Мелітополі країна агресор розмітила найкращі частини своєї армії, що входить до Південного військового округу.

Буде більше розмов про переговори

Один із сценаріїв полягає у тому, що війна в Україні може стати затяжною. Експерти вважають, що Росія не захоче завершувати цю війну із повністю знищеною армією. Експерт британського аналітичного центру Chatham House Кейр Джайлс розповів, що переговори — це та область, де все виглядає перспективно, тому що і Росія, і Україна заявили, що вони рухаються до реальної предметної дискусії, а не до того, щоб Росія просто висунула ультиматум.

Можливі масові «депортації» українців до Росії

Росія просить жителів Маріуполя залишити місто, оскільки вона продовжує агресивне повітряне бомбардування. Окупанти відкрили так звані «гуманітарні коридори», щоб дозволити цивільним особам втекти, але десятки тисяч із них були доставлені до Росії. Маріупольська міськрада звинуватила Росію у примусі жителів до виїзду до Росії проти їхньої волі. Мер міста Вадим Бойченко заявив, що «те, що роблять сьогодні окупанти, знайоме старшому поколінню, яке бачило жахливі події Другої світової війни, коли фашисти насильно вивозили людей».

Мільйони українців можуть стати біженцями, назавжди залишивши країну

Вже понад 3,5 млн. українців залишили країну. Більшість із них жінки та діти, а це означає, що сім’ї також розпадаються. Війна викликала найбільший потік біженців у Європі від часів Другої світової війни. Ці цифри збільшуються зі швидкістю близько 100 тисяч людей на день. Якщо зважити на кількість внутрішньо переміщених осіб, то зараз свої будинки залишили 10 мільйонів українців. Це майже чверть населення.

Поделиться публикацией