ІРАНСЬКІ ДРОНИ ЗНАЧНО ДЕШЕВШІ ЗА ЗЕНІТНІ РАКЕТИ, ЯКИМИ ЗСУ ДОВОДИТЬСЯ ЇХ ЗБИВАТИ – THE GUARDIAN

Вартість збиття іранських дронів-камікадзе, якими обстрілюють українські міста, значно перевищує суми, сплачені Росією за них самих. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на аналітиків української OSINT-спільноти Molfar.

За останній місяць українська ППО з 13 вересня по 17 жовтня збила 161 безпілотник Shahed-136, один більший Shahed-129 і чотири ще більші безпілотні штурмовики, відомі як Mohajer-6s. Ціна іранського виробництва Shahed-136 становить від 20 до 50 тисяч євро за кожну машину. Загальна вартість для Росії невдалих атак України безпілотниками, складає від $11,66 млн до $17,9 млн.

Україна розгорнула безліч озброєнь для знищення безпілотників, включаючи реактивні літаки МіГ-29, крилаті ракети С-300 і стрілецьку зброю. Відповідно до аналізу, який ґрунтується на відкритих даних, це обійшлося у понад $28,14 млн.

Аналітики підкреслюють низьку вартість для Росії атак безпілотників, які продовжують вбивати мирних жителів українських міст і руйнувати енергетичну інфраструктурі країни.

Виконавчий директор Molfar Артем Старосєк заявив, що все ж використання безпілотників слід розглядати як ознаку слабкості Москви. «Росія програє цю війну. Якщо вони замовляють безпілотники в Ірані, це означає, що вони не мають власної зброї», – сказав він.

Згідно з попереднім аналізом британської розвідки за 6 жовтня, близько 60% цих дронів було знищено в повітрі. Але дані Molfar свідчать про ще вищу результативність – збиття до 80% із 208 Shahed-136, запущених до 17 жовтня.

Старосєк додав, що низька траєкторія польоту безпілотників ускладнювала збиття і що для ще ефективнішої боротьби з ними потрібна технологія «відловлюваня безпілотників».

«Ми повинні знати про ці безпілотники до того, як вони рухатимуться над містом, тому що якщо ви вдарите ці безпілотники, вони можуть впасти і вразити велику кількість людей», – зазначив він.

Незважаючи на тривалі санкції, Іран виріс у геополітичного гравця. Сьогодні це вже відчувають не лише Ізраїль та Україна, а багато інших. І за передачею Росії зброї стоїть не тільки бажання Тегерану допомогти своєму союзникові, а й намір заявити про себе як впливового регіонального та глобального гравця.

Поделиться публикацией