ІНДІЯ ПРИДБАЄ У РОСІЇ С-400 ЧЕРЕЗ НЕБАЖАННЯ ПСУВАТИ ВІДНОСИНИ З МОСКВОЮ – ЗМІ

Індія має намір довести до кінця придбання у Росії самохідних зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 «Тріумф», незважаючи на тиск США, оскільки значно сильніше вашингтонських санкцій боїться у разі зриву домовленості серйозно зіпсувати відносини з Москвою, повідомив 10 червня індійський інформаційний портал The Print.

«Пам’ятайте, що мова йде не тільки про російські винищувачі та системи ППО. У багатьох областях, таких, як ядерний сектор, росіяни є нашим єдиним джерелом. Вони відіграють велику роль і у програмі атомних підводних човнів. Це також вплине на нафтовий бізнес і відносини у інших областях», – заявило виданню джерело в індійському уряді.

Росію та Індію пов’язує давне військово-технічне співробітництво; Росія будувала для Індії атомний та дизельні підводні човни, на озброєнні ВПС Індії стоять винищувачі радянського і російського виробництва (найсильніший серед них – Су-30МКІ), а основу танкової могутності індійських сухопутних військ складають танки Т-90 «Бішма» (ліцензійна копія російського Т-90С «Володимир») і Т-72 «Аджея» (ліцензійна копія російського Т-72М1 «Урал»). Придбавши С-400, Індія стане четвертою країною, яка озброїться російськими комплексами ППО – «Тріумфи» також закуповують Китай, Туреччина і Саудівська Аравія.

Як повідомлялося, 5 жовтня президент Росії Володимир Путін і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді підписали низку двосторонніх документів, один з яких про поставку п’яти полків зенітних ракетних систем С-400 «Тріумф» на загальну суму близько п’яти мільярдів доларів. У цілому Росія повинна поставити системи Індії протягом п’яти років.

Наприкінці липня агентство Reuters повідомляло, що США відкрили шлях для Індії, який допоможе уникнути санкцій за купівлю продукції російського ОПК.