ІЗРАЇЛЬ ПЕРЕДАВ УКРАЇНІ РОЗВІДДАНІ ДЛЯ НАЦІЛЮВАННЯ НА ІРАНСЬКІ БЕЗПІЛОТНИКИ В УКРАЇНІ – NYT

Після атаки безпілотників на Київ минулого 17 жовтня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся за допомогою з ППО до Ізраїлю. Прохання міністр оборони Бенні Ґанц відхилив, головним чином через те, що країна залежить від співпраці з Росією у проведенні нальотів ізраїльських ВПС у Сирії. За його словами, Ізраїль надасть системи раннього попередження, але не зброю ППО, пише New York Times.

“Однак радник міністра оборони України Юрій Сак виступаючи не під запис, сказав, що Ізраїль надав розвідувальні дані, корисні для націлювання на іранські безпілотники”, – йдеться на сторінках видання.

Коментуючи відсутність ініціативи з боку Тель-Авіва, Сак сказав, що Ізраїль може втрачає можливість відточити свою тактику протидії загрозам на власній території:

«Ці іранські безпілотники, які б’ють по українських містах, не розроблені, не призначені для України, – сказав пан Сак. – Вони були розроблені як масовий засіб для удару по Ізраїлю. Вони використовують Україну як полігон, щоб побачити слабкі місця, вдосконалити їх, і рано чи пізно вони використають їх проти Ізраїлю».

Поделиться публикацией