ІЗРАЇЛЬ ВПЕРШЕ ЗАСТОСУВАВ У БОЮ ВИНИЩУВАЧІ F-35

Військово-повітряні сили Ізраїлю вперше застосували американські винищувачі п’ятого покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II в бойових умовах, повідомила прес-служба Армії оборони Ізраїлю 22 травня.

 

«Ми першими в світі застосували F-35 в бойовій обстановці для атаки цілей», — заявив головнокомандувач ВПС Ізраїлю генерал Амікам Норкін. За його словами, F-35 були задіяні на двох ділянках для нанесення ударів по іранських сил на території Сирії.

 

Увечері 9 травня противник випустив по Ізраїлю 32 ракети з сирійської території. Система ППО «Залізний купол» збила чотири з них, решта впали за межами ізраїльської території.

 

У відповідь авіація ЦАХАЛу атакувала 20 іранських об’єктів в Сирії. Сирійські ППО, у свою чергу, випустили з ізраїльських літаках більше 100 зенітних ракет. За словами Норкіна, ізраїльтянам вдалося знищити сирійську зенітну батарею. Незабаром після цього ЦАХАЛ завдав удару по тунелю у секторі Газа, який бойовики угруповання ХАМАС проклали на глибині 20 метрів.

 

 

 

 

F-35 — сімейство малопомітних багатофункціональних винищувачів п’ятого покоління. З 2001 року їх випускає американська компанія Lockheed Martin. Ізраїль замовив у США 50 винищувачів F-35A. Перші два літаки країна отримала в 2016 році.

 

8 травня Ізраїль випустив кілька ракет по позиціях армії сирійського диктатора Башара Асада поблизу Дамаска. У Міністерстві оборони повідомили про виявлення незвичайної активності іранських сил у Сирії, а владі на Голанських висотах доручили підготувати бомбосховища.

 

Іранські сили з території Сирії випустили по позиціях Ізраїлю на Голанських висотах 20 ракет, кілька з яких вдалося перехопити завдяки системі ППО. Сили оборони Ізраїлю, у свою чергу, знищили на території Сирії склад боєприпасів і зенітно-ракетний комплекс «Панцир С1» російського виробництва.

Поделиться публикацией