ЯПОНІЯ СПІВПРАЦЮВАТИМЕ З США ЗАДЛЯ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

Японія та США домовились налагодити систему спільного виробництва оборонного обладнання для України. Про це повідомляє видання Yomiuri, посилаючись на японські та американські урядові джерела.

10 квітня у Вашингтоні відбудеться саміт, на якому прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та президент США Джо Байден обговорять питання зміцнення співпраці в оборонній галузі між країнами.

Як зазначається в матеріалі, у Сполучених Штатах переживають, що в них можуть закінчитися запаси артилерійських снарядів і ракет через підтримку України у війні, розв’язаній Росією.

Yomiuri також пише, що, ймовірно, на саміті Японія та США розглянуть можливість створення бізнесу, при якому японські компанії будуть обслуговувати та ремонтувати американське військове обладнання.

Як писала газета Yomiuri, у грудні 2023 року Японія переглянула свої три принципи передачі оборонного обладнання та операційні настанови. Відповідно до цього, вона дозволила експортувати до США ракети для систем Patriot, щоб компенсувати дефіцит американських ракет. Таким чином, як зазначає Yomiuri, очікується, що на саміті обидві сторони «підтвердять свою політику прискорення таких взаємодоповнюючих відносин».

Раніше газета Yomiuri також повідомляла, що Сполучені Штати та Японія обговорюють посилення співпраці у військовій сфері, аби збільшити обсяги постачання боєприпасів в Україну.

Поделиться публикацией