ЯК ВИРОБЛЯТИМЕТЬСЯ ТА ПРОСУВАТИМЕТЬСЯ ТАНК «ОПЛОТ»

Як вказували профільні ЗМІ, Харківський завод імені Малишева отримав замовлення на виготовлення одного танка «Оплот», який може взяти участь в параді до Дня Незалежності.

Виявилося, що фінансує цей проект ДК «Укрспецекспорт».

«Якщо брати наш недавній контракт з ДП» Завод ім. Малишева «на виробництво танка «Оплот», то це дійсно дуже важливий крок. Це інвестиція, яку ми робимо в першу чергу в можливість просування цієї техніки на наші базові та нові ринки».  – Зазначив в інтерв’ю Security Talks генеральний директор «Укрспецекспорту» Вадим Ноздря.

Керівник «Укрспецекспорту» розповів наступне:

«Ми дійсно відчуваємо попит. Ми готуємося до того, що найближчим часом нам доведеться проводити випробування, проводити демонстрації, брати участь в якихось змаганнях. Дуже необхідно, щоб у нас був хороший зразок цього танку. Не тільки для демонстрації в Україні. Коли ми домовлялися про підходи до виробництва саме цього зразка — він 51-й, — то ми продовжуємо вирішувати питання імпортозаміщення і питання формування правильних підходів до виробничої собівартості. Конкуренція на зовнішніх ринках полягає не тільки в технічному аспекті — ми повинні мати свої переваги в вогневої дисципліни і в маневреності — але, безумовно, і цінова конкуренція. Конкуренція дуже агресивна».

«Йшлося про те, що певна кількість танків «Оплот» буде включено в державне оборонне замовлення. Це не є частиною цього процесу, але ми в обов’язковому порядку залучаємо військове представництво для того, щоб в разі необхідності ми могли це забезпечити. «Укрспецекспорт» не тільки інвестував в цей танк, ми ще забезпечуємо поставки імпортних комплектуючих — тих самих тепловізійних камер», — пояснює гендиректор Вадим Ноздря.

Як вказують оглядачі «Апострофу», танк «Оплот» до сих пір має хороші експортні перспективи. Як доказ — недавні відео з Таїланду. Там провели змагання між «Оплот» і китайським VT-4. Причому, українська машина влучила в мішень, не зменшуючи хід. А ось китайський танк перед пострілом був змушений знизити швидкість. Хоча, наприклад, Пакистан в своєму тендері за 2018 рік віддав перевагу саме китайському VT-4. Незважаючи на це, інтерес Пакистану до українського озброєння нікуди не зник.

За словами очільники держкомпанії, «Укрспецекспорт» — це приблизно 60% всього нашого спеціального експорту, якщо брати державні компанії «Укроборонпрому».

«2020 рік був для нас успішним, незважаючи на всі карантинні обмеження і дуже непросту ситуацію на зовнішніх ринках. «Укрспецекспорт» забезпечив виконання фінансового плану. Ми навіть показали невелике зростання щодо показників 2019 року», — розповів Ніздря.

Крім Азії, «Укрспецекспорт» працює і в країнах Африки. Там компанія має кілька активних контрактів.

«Уже сьогодні ми маємо чинні контракти, маємо тендерний процес. Як правило, продукція підприємств українського військового промислового комплексу користується попитом. Ми впевнено почуваємося в питаннях поставок запасних частин, ремонту авіаційної техніки. Якщо брати співпрацю з Ефіопією, то у нас там дуже великий проект, дуже відповідальний. Ми знаходимося десь всередині реалізації цього великого контракту. Але наш успішний перформанс з цим контрактом, безумовно, дасть нам можливість зробити висновок наступний «, — додав Ноздря.

Поделиться публикацией