ШВЕЦІЯ НАДАСТЬ УКРАЇНІ ЗБРОЮ, СЕРЕД ІНШОГО САУ ARCHER ТА ППО

Швеція надасть Україні черговий, уже сьомий, пакет допомоги вартістю 1 млрд шведських крон (близько 100 млн доларів США). Половина з них – це саме зброя і боєприпаси. Що саме увійде туди, у своєму Twitter повідомила міністерка оборони Швеції Анн Лінде.

«Шведський уряд надає 7-й військовий пакет Збройним силам України з артилерійськими боєприпасами на суму 500 мільйонів шведських крон. Це не останній пакет. Шведське Управління матеріально-технічного забезпечення оборони (FMV) і Збройні сили оцінять можливість надання артилерії Archer, протиповітряної оборони RBS70 тощо. Швеція поруч із Україною», – написала Анн Лінде у Twitter.

Швеція готова виробляти зброю для України, – нещодавно пообіцяла міністрка оборони королівства.

Archer – це 115-міліметрова шведська самохідна артилерійська установка, призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, а також для забезпечення проходів по мінних полях та польових загородженнях. Її особливістю є повністю автоматизована система перезаряджання. Іншими словами, приїжджаючи на вогневу позицію, екіпажу навіть не треба виходити з броньованої кабіни – заряджання, укладання та стрілянина здійснюються зсередини. Радіус стрільби Archer – понад 50 км.

ЗРК RBS70 – це шведський універсальний переносний зенітно-ракетний комплекс, призначений для ураження повітряних цілей – фактично це протиповітряна оборона. Він важить 87 кг та оснащений лазером для наведення. Також цей ЗРК оснащений радіоприймачем з автоматичним декодером сигналу з РЛС виявлення цілей. Час розгортання з похідного положення до бойового становить 30 секунд. Дальність пострілу – 12 км.

Нагадаємо, 29 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з прем’єр-міністеркою оборони Швеції Магдаленою Андерсон. Під час зустрічі ішлося про те, що загальний пакет допомоги від Швеції складатиме 1000 млрд шведських крон. Половина з них підуть на підтримку економіки України.

Поделиться публикацией