ЧЕРЕЗ БРАК ПОТУЖНОСТЕЙ США НЕ ВСТИГАЮТЬ ЗАДОВОЛЬНИТИ СВІТОВИЙ ПОПИТ НА ЗБРОЮ – МІЛІТАРНИЙ

Американські оборонні компанії мають брак потужностей для швидкого виробництва зброї, щоб задовольнити світовий попит.

Про це 4 грудня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на  Politico та проєкт першої в історії Національної оборонно-промислової стратегії США.

Проєкт цієї стратегії найближчими тижнями має офіційно оприлюднити Пентагон.

Стратегія має стати всебічним поглядом на те, що потрібно для того, щоб використовувати досвід малих технологічних компаній, водночас фінансуючи і підтримуючи традиційні збройні компанії, розвиваючи нові військові технології.

В чорновому варіанті звіту, який потрапив у розпорядження видання Politico йдеться, що в нинішньому вигляді оборонно-промислова база Сполучених Штатів “не володіє потенціалом, можливостями, здатністю реагувати або стійкістю, необхідними для задоволення повного спектру потреб військового виробництва з необхідною швидкістю і масштабом”.

У звіті зазначається, що США створюють найкращу зброю в світі, але не можуть виробляти її достатньо швидко.

“Ця невідповідність становить зростаючий стратегічний ризик, оскільки Сполучені Штати стикаються з імперативами підтримки активних бойових дій … одночасно стримуючи більшу і технічно більш досконалу загрозу, що насувається в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – йдеться у звіті.

У звіті також вказується, що пандемія Covid оголила вразливість ланцюга постачань. Потім вторгнення Росії в Україну і напад ХАМАС на Ізраїль “виявили інший набір промислових потреб і відповідних ризиків”, оскільки США намагаються виробляти зброю для підтримки України та Ізраїлю.

“Стало зрозуміло, що недостатні виробничі потужності та можливості постачання є глибоко вкоріненою проблемою на всіх рівнях ланцюгів постачання”, – йдеться у звіті.

Щоб вирішити цю проблему, Департамент оборони США “розвиватиме більш стійкі та інноваційні ланцюги постачання” та інвестуватиме в малий бізнес і приділятиме більше уваги інноваціям.

Варто зауважити, що американська військова допомога Україні мобілізувала оборонно-промисловий комплекс США і залучила мільярдні інвестиції у виробництво озброєнь.

Військова допомога корисна для американських робітників у різних штатах, вона забезпечує значне фінансування заводів по всій країні, а також створює робочі місця.

 

Поделиться публикацией