У РНБО ПРЕДСТАВИЛИ ПРОЕКТ СТРАТЕГІЇ НАЦБЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов представив РНБО проект Стратегії національної безпеки України. Документ під назвою «Безпека людини – безпека країни» був презентований на засіданні РНБО 17 січня.

 

Як повідомила прес-служба Офісу президента, засідання носили консультативно-дорадчий характер, і президент Володимир Зеленський запропонував членам РНБО протягом тижня вивчити проект Стратегії і підготувати свої пропозиції.

 

«Чув, що є багато різних зауважень. Ми зараз зустрілися, ми можемо обговорити цю Стратегію… Після цього ми зустрінемося і затвердимо документ», — заявив глава держави, звертаючись до присутніх.

 

Данілов зазначив, що проект Стратегії національної безпеки розроблено відповідно до статті 26 Закону «Про національну безпеку України», а в основу документа покладено виборчу програму Зеленського. У розробці проекту Стратегії брали участь Національний інститут стратегічних досліджень, державні органи, інститути громадянського суспільства та іноземні експерти.

 

За словами секретаря РНБО, ключовими аспектами Стратегії є людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека. На основі цього документа будуть підготовлені і реалізовані інші документи стратегічного планування. Йдеться про стратегії людського розвитку, військової безпеки, громадської безпеки та захисту, розвитку оборонно-промислового комплексу, економічної, екологічної, інформаційної безпеки, кібербезпеки, національної розвідувальної програми, стратегію з питань зовнішньополітичної безпеки, стратегію питань державної безпеки, контррозвідки та боротьби з тероризмом тощо.

 

У свою чергу, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко заявив, що проект Стратегії був представлений у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в грудні 2019 року, де отримав позитивну оцінку.

 

За словами Литвиненка, автори проекту пропонують закласти в Стратегію наступні принципи: зміцнення сфері оборони і безпеки для мінімізації ризику агресії проти України шляхом збільшення ціни цієї агресії; здатність суспільства і держави швидко й адекватно реагувати на зміну середовища безпеки і підтримувати стійке функціонування своїх основних механізмів; розвиток стратегічних відносин з Європейським Союзом, державами НАТО та іншими партнерами України, а також прагматичну співпрацю з іншими країнами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

 

Серед пріоритетних напрямів політики національної безпеки у проекті зазначено: забезпечення незалежності та державного суверенітету, розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, створення необхідних умов для набуття повноправного членства в ЄС і НАТО і відновлення територіальної цілісності України.

 

Реалізація цих пріоритетів, згідно з проектом Стратегії, має забезпечуватися шляхом відновлення миру і державного суверенітету над окупованими районами Донецької та Луганської областей, реалізації комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, гуманітарних, економічних заходів і заходів безпеки «Крим – це Україна». Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ і напруги у двосторонніх відносинах.

Поделиться публикацией