У ПОЛЬЩІ НАСТУПНОГО РОКУ МОЖЕ БУТИ ПРИЗВАНО НА ВІЙСЬКОВІ ЗБОРИ ДО 200 ТИС РЕЗЕРВІСТІВ

У Польщі наступного року може бути призвано на військові збори до 200 тис осіб – резервістів та осіб, які є корисними для армії.

Про це 1 листопада ц.р. повідомив «Главком», посилаючись на польську газету Rzeczpospolita.

Кількість осіб, які мають проходити військові збори, щорічно визначається постановою Ради міністрів, сказала виданню представниця Центрального військкомату підполковник Юстина Балик. «У цій постанові на 2024 рік у рамках військових навчань планується призвати до 200 тис осіб», – зазначила Балик.

Тривалість військових навчань резервістів залежить від досягнення поставленої мети підготовки, додала підполковник. У середньому це більше семи днів. Однак рішення у цьому випадку приймають командири військових частин, сказала Балик.

Резервісти будуть покликані на навчання відповідно до їх військових спеціальностей. Крім того, можуть залучити осіб із кваліфікацією та навичками, корисними для Збройних сил Польщі, зокрема IT-фахівців, лікарів, ветеринарів, водіїв категорій C та D.

«Для цих людей бажано проводити на військові навчання у вихідні. Також військові збори можуть бути призвані також особи без військової підготовки, які мають спеціальні кваліфікації та навички, корисні у Збройних Силах Польщі. Таких людей буде не більше 3 тис», – повідомила підполковник.

За призовом резервісти повинні з’явитися до Центру комплектування, а після отримання направлення – до конкретної військової частини. Особи, які не можуть цього зробити за станом здоров’я, будуть направлені до районних медичних комісій.

Як пише видання Rzeczpospolita, на навчання частіше викликали військовослужбовців запасу з типовими бойовими спеціальностями, наприклад, оператори кулеметників, гранатометників, оператори бойової техніки та засобів зв’язку. Вік військовослужбовців запасу, призваних яких можна викликати на збори, регулюється законодавством. Так для рядових вік до 55 років, а для старшин та офіцерів – до 63 років.

 

Поделиться публикацией