У КПІ РОЗРОБЛЯЮТЬ СЕРІЮ НАНОСУПУТНИКІВ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ЗЕМЛІ ТА КОСМОСУ

У КПІ розробляють серію наносупутників для дослідження Землі та космосу
У Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського розробляють нові наносупутники серії PolyITAN формату CubeSat. Їх застосовуватимуть для вивчення космосу й процесів, що відбуваються на Землі.
Один із супутників – PolyITAN-3 – планують запустити на навколоземну орбіту вже 2021 року.
«Супутник розробляємо разом з Познанською політехнікою – вона частково спонсоруватиме закупівлю маховиків та деяких елементів для систем електроживлення», – розповідає Борис Рассамакін, керівник команди інженерів-розробників наносупутників.
На цей час інженерна модель PolyITAN-3 ще на стадії розробки, проте вже наступного року апарат зможуть використовувати для дистанційного зондування Землі, екологічного моніторингу, прогнозу землетрусів та досліджень іоносфери. Головне завдання супутника – робити фото та передавати дані на Землю.
«Третій PolyITAN передаватиме зображення Землі: фотографуватиме та скидатиме ці дані для досліджень. Він вирізняється тим, що має додатковий блок для зйомки та спеціальні крила, які дають змогу збільшити електроживлення супутників», – ділиться інженер-розробник наносупутників Іван Старовіт.
Воднораз із третім PolyITANом команда працює над створенням трьох наступних наносупутників. Кожен з них виконуватиме свою місію у космічному просторі.
Наприклад, PolyITAN-4 планують застосовувати для біоекспериментів з рослинами та місячних програм. П’ятий PolyITAN – для дослідження електронного поля Землі та характеристики земних катаклізмів, як-от: землетруси й цунамі.
Нагадаємо, перший тестовий КПІшний наносупутник PolyITAN-1 запустили на навколоземну орбіту у червні 2014-го, і команда досі отримує з нього сигнали та всю необхідну інформацію. Другий супутник – PolyITAN-2-SAU – отримував виміри нижньої термосфери Землі для дослідження змін клімату. Він був створений у рамках міжнародного космічного проєкту QB50 і запущений в космос 2017 року.
Поделиться публикацией