УОП ПРЕЗЕНТУВАВ ПЕРШИЙ ПРОДУКТ СПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА З ОДНІЄЮ З КРАЇН-ЧЛЕНІВ НАТО

Державний концерн «Укроборонпром» презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн-членів НАТО — 120-мм мінометні міни. Вже дуже скоро вони підуть на фронт для потреб Сил оборони.

Про це 15 лютого ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись речницю державного концерну «Укроборонпром» Наталію Сад під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Це знакова для нас подія, для державного концерну Укроборонпром і в цілому для нашої країни – спільне виробництво одного з найзатребуваніших боєприпасів нашої української артилерії – це 120 мм мінометна міна, з однією з країн-членів НАТО. Поява цієї міни є першим продуктом спільної кооперації з країною Альянсу», — наголосила Сад, відзначивши, що наразі не може розголошувати назву країни, однак після війни ця інформація буде відкритою.

Речниця додала, що вже незабаром концерн продемонструє інші вироби, виготовлені спільно з країнами-партнерами. «Ми впродовж тривалого часу досягали домовленостей, розробляли план графіків реалізації цих домовленостей, і нарешті можемо показати, як виглядає ця кооперація на практиці», — зазначила речниця Укроборонпрому.

За її інформацією, 120 мм мінометна міна є найбільш затребуваним засобом ураження, вона вражає цілі з міномету на відстані до 8 км, радіус ураження — від 25 м до 60 м, з розльотом осколків в радіусі до 250 м. Міна виготовляється за сучасними технологіями, підкреслила речниця.

Також вона зауважила, що наразі виготовлення мін спрямоване на забезпечення потреб Збройних сил, однак після завершення війни розглядатиметься й питання забезпечення інших країн.

«Поява цієї міни — це робота винятково на потреби ЗСУ, однак по завершенню війни можемо говорити про те, що, я переконана, йтиметься і про забезпечення потреб військ наших союзників», — відзначила речниця Укроборонпрому.

За її словами, наразі йдеться про серійне виробництво 120 мм мін, а українські захисники дуже скоро отримають їх на фронті, аби протистояти ворогу.

 

Поделиться публикацией