УКРАЇНА ТА КАНАДА БУДУЮТЬ КОСМОДРОМ ДЛЯ РАКЕТИ-НОСІЯ «ЦИКЛОН-4М»

Україна і Канада розпочинають будівництво нового космодрому в канадській провінції Нова Шотландія для української ракети-носія «Циклон-4М».

Про це повідомив Мілітарний з посиланням на сторінку у Facebook голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая. Презентація проєкту та урочиста церемонія відбулися у канадському місті Галіфаксі 19 листопада 2021 року.

 

Окрім представників українського Державного космічного агентства України, у ній з канадського боку взяли участь: міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філліп Шампань, президентка Канадського космічного агентства Ліса Кемпбелл, міністр економічного розвитку провінції Нова Шотландія Сьюзан Коркум-Грік.

Передбачається створення в Канаді, на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для ракети-носія «Циклон-4М» розробки та виробництва українських ДП «КБ «Південне» та ДП ВО «Південний машинобудівний завод».

Проєкт реалізовуватиме канадська компанія Maritime Launch Services Ltd (MLS).

Командному центру майбутнього Космічного пускового майданчика буде присвоєно ім’я Олександра Дегтярьова – колишнього керівника ДП «КБ «Південне», – зазначив у своїй публікації Володимир Тафтай.

Поделиться публикацией