УКРАЇНА СКОРО БУДЕ «ЗАВАЛЕНА БОЄПРИПАСАМИ», І ГОТУЄ ДЛЯ ЦЬОГО НАЙКРАЩУ АРТИЛЕРІЮ — FORBES

30 березня, 2024, Схвалення військової допомоги від США може збігтися з поставкою більш ніж мільйона снарядів за посередництва Чехії. Зараз на фронті не чути таких залпів артилерії з боку ЗСУ, як це було раніше. Однак Україна очікує отримання великої кількості боєприпасів та готує до цього своїх артилеристів, пише Forbes.

Зараз готуються гаубиці М777, які переважно надали Силам оборони Сполучені штати. До того ж, їх ремонтують в Україні за допомогою українських запчастин. Для відновлення кожної одиниці гаубиць М777 використовується 40% деталей і запасних частин вітчизняних підприємств.

Така динаміка дуже важлива, тому що після відправлення пошкодженої зброї іноземного виробництва для ремонту в інші країни її повернення подекуди затягнулося на місяці. Зокрема, таким чином в українських бригадах виник дефіцит танків Leopard 2.

На даний момент Україна отримала від союзників щонайменше 190 одиниць M777. До 2023 року п’ятитонні гаубиці, розраховані на екіпаж із п’яти осіб, стали одними з найкращих великокаліберних знарядь України. Усе завдяки точності та простоті у використанні.

За 25 місяців запеклих боїв росіяни знищили 44 українські М777 і пошкодили ще 38. Це скоротило майже вдвічі кількість M777 на передовій. Крім того, без американських боєприпасів кількість снарядів, що використовується щодня, скоротилася з 10 000 до 2000 одиниць.

Але все ж республіканці, можливо, нарешті стануть на бік демократичної України, а не авторитарної Росії, зазначають журналісти Forbes. Спікер нижньої палати Конгресу Майк Джонсон усе ж пообіцяв винести на голосування питання про нову допомогу Україні на квітень.

Якщо це станеться, уряд США може в терміновому порядку відправити в Україну сотні тисяч снарядів. Вони можуть почати надходити одночасно зі щонайменше мільйоном снарядів, закуплених для України консорціумом під керівництвом Чехії. Україна також отримала останні кілька сотень тисяч із тих мільйонів снарядів, які Євросоюз обіцяв минулого року. Усе це означає, що Україна незабаром може «бути завалена» артилерійськими боєприпасами. У такому разі знадобляться всі гаубиці, які можуть стріляти, і вони зараз готуються.

Поделиться публикацией