УКРАЇНА РОЗРАХОВУЄ НА ОТРИМАННЯ ВІД США ТАНКІВ «АБРАМС», А ВІД НІМЕЧЧИНИ — ТАНКІВ «ЛЕОПАРД-2» — ШМИГАЛЬ

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що Україна розраховує на отримання від США танків «Абрамс», а від Німеччини — танків «Леопард-2».

Про це 2 вересня ц.р. повыдомив Урядовий портал, посилаючись на заяву Шмигаля в інтерв’ю німецькому інформаційному агентству Deutsche Presse-Agentur.

«Ми очікуємо, що США поставлять нам свої танки «Абрамс», а Німеччина — «Леопард-2». Це ті сучасні танки, які потрібні Україні на полі бою. Також німецькою стороною було анонсовано поставку Україні сучасної системи протиповітряної оборони — IRIS-T. Наразі мова йде про декілька комплексів, але Україна могла би зробити замовлення на отримання сумарно 12 таких систем для побудови комплексного захисту повітряного простору», — сказав Шмигаль.

Він додав, що Німеччина досягла величезного прогресу у підтримці України зброєю.

«Ми вдячні Німеччині, вдячні канцлеру Шольцу за підтримку України. Спочатку постачали тільки захисне спорядження або шоломи, сьогодні це найсучасніше озброєння: системи ППО чи реактивні системи залпового вогню, артилерія тощо», — сказав Шмигаль.

Він додав, що, звичайно, Україна хоче якомога швидше отримати ще більше зброї та обладнання і також потрібна зміна філософії поставок зброї: сучасні бойові танки теж треба постачати.

Поделиться публикацией