УКРАЇНА ОТРИМУЄ АВІАБОМБИ З GPS-НАВЕДЕННЯМ

Модифікація боєприпаса, який відправляє Україні США, здатна вражати цілі на відстані понад 70 км

США передають Україні авіабомби далекого радіусу дії з GPS-наведенням виробництва Boeing, яка здатна вражати цілі на відстані до 72 км.

Про це 21 лютого ц.р. повідомив «Главком», посилаючись на повідомлення Bloomberg.

Пентагон офіційно не визнав, що відправляє модифіковану версію далекобійного снаряду для прямої атаки, заявивши лише, що він відправить «високоточні авіаційні боєприпаси» в рамках пакета на 1,85 млрд доларів.

В свою чергу, два джерела американського агентства, знайомі з цим питанням, підтвердили наявність зброї Jdam підвищеної дальності дії, відомої як Jdam-ER.

Jdam-ER може встановлюватись на некеровані бомби вагою до однієї тонни. Після скидання бомба розкриває крила, що дозволяє пролітати до 72 км і потроїти дальність дії оригінальної зброї. Боєприпас Jdam підвищеної дальності був розроблений у співпраці з Королівськими ВПС Австралії.

Водночас представниця Пентагону Келлі Флінн заявила, що США не ідентифікуватимуть боєприпас, пославшись на оперативну безпеку. Комплекти Jdam використовуються військово-повітряними силами та військово-морськими силами США та були продані більш ніж у 26 країнах.

Комплекти підвищеної дальності можуть використовуватися для атаки передових російських позицій або тилових районів.

Поделиться публикацией