США ПООБІЦЯЛИ 22 ЛЮТОГО ОГОЛОСИТИ ПРО ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ З МЕТОЮ ПРИТЯГНУТИ РФ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ — ЗАСІДАННЯ РБ ООН

Сполучені Штати вважають нонсенсом введення в ОРДЛО російських військ як «миротворців» та обіцяють уже 22 лютого оголосити про додаткові заходи з метою притягнути РФ до відповідальності.

Про це заявила на засіданні Ради Безпеки ООН постійна представниця США при цій організації Лінда Томас Грінфілд, повідомив Укрінформ.

«Путін заявив, що розмістить російські війська у цих регіонах (ОРДЛО — ред.). Він назвав їх «миротворцями». Це нонсенс. Ми знаємо, ким вони є насправді», — заявила дипломат.

За її словами, Путін, який 21 лютого розірвав Мінські домовленості на шматки, тестує міжнародну систему, перевіряє рішучість Об’єднаних Націй, а також дивиться, як далеко йому дозволять зайти.

Посол нагадала, що президент Байден своїм указом зреагував на останні дії РФ. І поінформувала, що офіційний Вашингтон 22 лютого оголосить про додаткові кроки у відповідь на російську агресію.

«Завтра Сполучені Штати запровадять інші заходи, щоби притягнути Росію до відповідальності за це очевидне порушення міжнародного права, а також суверенітету й територіальної цілісності України»,- зазначила дипломат.

Вона вказала, що США разом із союзниками й партнерами попереджали про швидку й сувору відповідь на подальшу агресію Росії проти України. І у зв’язку з цим закликала всю міжнародну спільноту відреагувати на дії Кремля зараз — інакше ціна з часом зростатиме.

«Очевидна атака Росії на суверенітет і територіальну цілісність України є неспровокованою. Це атака на статус України як члена ООН є порушенням основних принципів міжнародного права, і це суперечить нашому Статуту», — наголосила посол.

Водночас представниця США підкреслила, що російська влада продовжує створювати приводи для подальшого вторгнення в Україну. Наслідки за ці дії поширюватимуться далеко за межі України. У цьому контексті вона звернула увагу на фальшиві наративи, поширені безпосередньо президентом Путіним в понеділок стосовно України, а також його бажання відновити Російську імперію.

«По суті, Путін хоче, щоби світ повернувся в минуле, в часи до створення ООН, в часи, коли імперії встановлювали правила для світу. Але решта світу йде вперед. Зараз не 1919 рік, зараз 2021-й», — підкреслила Лінда Томас Грінфілд.

Вона нагадала, що впродовж багатьох тижнів міжнародна спільнота закликала президента РФ розв’язати кризу дипломатичним шляхом. «На тлі останніх дій Путіна ми повинні всі стати на захист принципів, на яких була заснована ця Організація», — заявила постпред США при ООН.

Як відомо, президент РФ 21 лютого підписав укази про визнання самопроголошених утворень «ДНР» і «ЛНР» на тимчасово окупованих територіях України.

У відповідь президент США Джо Байден підписав указ про блокування майна певних осіб і заборону певних угод у зв’язку із зусиллями Росії, спрямованими на підрив суверенітету і територіальної цілісності України. Текст указу вже оприлюднено на сайті Білого дому.

У документі вказується, що заяви керівництва РФ про визнання незалежності так званих «Л/ДНР» суперечать зобов’язанням Росії за Мінськими домовленостями і загрожують миру, стабільності, суверенітету й територіальній цілісності України. А це «становить надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці Сполучених Штатів».

У цьому зв’язку накладається заборона на: нові інвестиції в так звані «Л/ДНР» з боку будь-якої особи в США; експорт, реекспорт, продаж та поставки будь-яких товарів на ці території; будь-які фінансові або гарантійні операції з американського боку. Крім того, блокується майно та інтереси всіх осіб, які вестимуть діяльність на окупованих територіях або здійснюватимуть матеріальну допомогу чи іншу підтримку особам, котрі перебувають під санкціями.

Окрім того, забороняються будь-які транзакції, що порушують обмеження, введені цим указом, а також каратиметься змова для обходу таких заборон. Вводяться візові санкції проти осіб, визначених указом.

Поделиться публикацией