США ЗАТРИМУЄ ПОСТАВКУ В УКРАЇНУ ВЖЕ ОПЛАЧЕНОЇ ЗБРОЇ

На даний момент адміністрація Трампа затримує схвалення щонайменше шести комерційних замовлень на озброєння та боєприпаси від американських компаній в Україну, на загальну суму приблизно в 30 мільйонів доларів.

Про це 7 лютого ц.р. повідомив портал DT,UA, посилаючись на BuzzFeed.

П’ять угод, які мають розглянути американські компанії, затримуються приблизно на рік. Ще одна угода розглядається вже більше року. Чиновники заявили, що не змогли отримати жодної відповіді від адміністрації президента США Трампа щодо того, чому угоди, які,зазвичай, затверджують і ліцензують Державним департаментом за два місяці, не отримали схвалення.

За даними BuzzFeed, американський чиновник, що допитував вищих посадових осіб Білого дому та Державного департаменту щодо цього питання прийшов до висновку, що «українцям розумно було б може знайти інші джерела», з яких можна придбати зброю та боєприпаси.За його словами, угоди все ще «оцінюються», незважаючи на те, що українці вже відкладають гроші.

Посольство США в Києві відмовилось коментувати це питання, а Білий дім, Держдепартамент та «Укроборонпром» не відповіли на запити щодо коментарів.

Двоє українських чиновників, пише BuzzFeed News, вважають, що затримки можуть бути пов’язані з китайською спробою придбати стратегічну українську аерокосмічну компанію, яку США намагалися заблокувати, підвищуючи можливість Києва потрапити в гру влади між Пекіном та Вашингтоном.

Поделиться публикацией