СТВОРЮЄТЬСЯ НАЦІОНАЛЬНА СИСТЕМА ДЕРЖГАРАНТУВАННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ ОПК ВІДПОВІДНО ДО СТАНДАРТІВ НАТО

 

Розпочато роботу щодо створення національної системи розробки та постановки на виробництво озброєння та військової техніки з урахуванням стандартів НАТО. Про це сьогодні на брифінгу повідомив прес-секретар Міністерства оборони України полковник Максим Праута.

За словами речника, опрацьовується питання створення системи державного гарантування якості продукції оборонного призначення в Україні відповідно до стандартів та публікацій НАТО.

«Подано пропозиції до Програми національної стандартизації щодо впровадження до кінця цього року 41 технічного стандарту НАТО як національні стандарти», — сказав він.

Також до кінця року сплановано впровадження стандартів НАТО з питань застосування Сухопутних військ, Повітряних Сил Збройних Сил України та фінансового забезпечення.

Нагадаємо, ще  2015-го року Президентом України було оголошено курс на досягнення оперативної та технічної сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО до 2020 року, одним із його завдань — перехід на стандарти НАТО (STANAG).

Як повідомили інформагентству «ОПК» у Лізі оборонних підприємств України, виробники вітчизняного військово-промислового комплексу мають всі необхідні умови і можливості щодо випуску продукції, яка б відповідала стандартам НАТО (STANAG). Але підтвердити відповідність своїх виробів цим нормам вони не в змозі через відсутність вітчизняної системи сертифікації за цими стандартам.

ІА «ОПК»

 

Поделиться публикацией
-->