«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ОТРИМАВ КОНТРАКТ ВІД УРЯДУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КРАЇНИ НА ПОСТАЧАННЯ КОМПЛЕКТУЮЧИХ ДО ТАНКІВ T-72

ДП ДГЗП“СпецТехноЕкспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, отримав контракт від державної європейської компанії на постачання комплектуючих до танків T-72 протягом 2017-2019 років, — повідомило підприємство. Контракт підписано за результатами участі «СпецТехноЕкспорту» у публічному тендері за правилами GPA (Government Procurement Agreement), що відбувся за підтримки Проектного офісу GPAinUA в рамках пілотного проекту. Умови та вартість контракту не розголошуються.

Тендер проводився відповідно до європейської директиви Defence Directive 2009/81/EC. Умови участі у тендері були аналогічними до тих, що вимагаються від учасників публічних тендерів в українській системі Prozorro. Після приєднання України до угоди GPA, «СпецТехноЕкспорт» став першою українською компанією, що виграла європейський тендер за правилами GPA.

«Результати участі “СпецТехноЕкспорту” у публічному тендері GPA та отриманий контракт свідчать про перспективність нового для України ринку публічних закупівель. У країнах ЄС, колишніх членів «радянського блоку», досі на озброєнні знаходиться багато броньованої та авіаційної техніки радянського зразка, що потребує модернізації та технічного обслуговування. Українська оборонна промисловість має всі необхідні розробки та компетенції для виконання таких робіт», — зазначив Павло Барбул, директор ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт».

Україна та Євросоюз є сторонами Угоди про державні закупівлі (GPA) Всесвітньої організації торгівлі (WTO). Угода забезпечує взаємне відкриття доступу на ринки державних закупівель, визначає умови участі, гарантує рівноправні та недискримінаційні принципи щодо іноземних учасників.

Проектний офіс GPAinUA заснований при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, метою якого є підтримка українського та закордонного бізнесу в участі в публічних закупівлях за кордоном та в Україні. Проект проводить освітні заходи з питань участі в тендерах країн GPA, надає підтримку у підготовці тендерних пропозицій, виявляє бар’єри, проблемні питання застосування інструменту GPA та пропонує шляхи їх вирішення.

ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт» — державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство, основною сферою діяльності якого є експортно-імпортні відносини на світовому ринку продукції та послуг військового та подвійного призначення. Підприємство залучає в Україну передові технології та методи організації виробництва, впроваджуючи спільні з іноземними партнерами проекти, сприяє проведенню наукових досліджень у сфері військових технологій. 

Поделиться публикацией