РФ І КНР НЕ ПОВИННІ БРАТИ УЧАСТЬ В БУДЬ-ЯКИХ ЛАНЦЮЖКАХ ПОСТАВОК ДЛЯ БРИТАНСЬКОЇ СФЕРИ ОБОРОНИ

 

РФ і КНР не повинні брати участь в будь-яких ланцюжках поставок для британської сфери оборони або інвестувати в неї.

Про це 14 лютого ц.р. повідомило видання The Independent з посиланням на комітет з оборони палати громад парламенту Великобританії.

 

«Інвестування в канали постачання сфери оборони з боку всіх країн, включаючи Росію і Китаю, які не перебувають в схваленому списку, має бути заборонено», — наводить газета слова голови комітету Річарда Дракса.

 

«Ми не можемо дозволити собі принцип невтручання держави в економіку по відношенню до нашої безпеки і до нашого суверенітету», — пояснив він.

 

Тим часом, згідно з доповіддю комітету, іноземне інвестування широко практикується в оборонній сфері Великобританії. У світлі цього в комітеті закликали міністерство оборони оприлюднити список «доброзичливих» країн, чиї інвестиції прийнятні і бажані, а країнам поза цим списком, зокрема, Китаю і Росії, інвестування повинно бути заборонено.

 

«Інвестування з країн таких як Росія, які регулярно ведуть шпигунство проти Сполученого Королівства, або їх союзників, має класифікуватися як вороже», — наголошується в документі.

 

На тлі цього комітет з’ясував, що за останні роки китайські фірми придбали дев’ять компаній, що працюють в оборонному секторі Сполученого Королівства і, в тому числі, зайнятих у виробництві електроніки для винищувачів-бомбардувальників F-35.

 

Також депутати висловили занепокоєння у зв’язку з планами придбати у Китаю два літака «Боїнг-737» для їх переобладнання під авіаційні комплекси радіовиявлення і наведення E-7 Wedgetail.

 

У доповіді стверджується, що Китай при цьому практикує широкомасштабну крадіжку інтелектуальної власності.

 

Поделиться публикацией