РФ ТРЕНУЄ В СИБІРУ ШІСТЬ ДИВІЗІЙ — The Economist

Країна-агресора Росія на території Сибіру проводить тренування шести дивізій своєї армії. Йдеться близько 120 тисяч російських окупантів, яких Кремль може кинути на штурм Харкова. Про це повідомило видання The Economist з посиланням на українське джерело, знайоме з даними розвідки.  Як пишуть журналісти, такий сценарій є малоймовірним, проте його вже активно обговорюють у російських ЗМІ.

Журналісти нагадали, що російські війська вже робили спроби захопити Харків у 2022 році, але їм це не вдалося. Тоді місто було менш захищене, ніж зараз, звернуло увагу видання. Армія країни-агресора й нині не в змозі прорвати оборону ЗСУ навколо Харкова, встановити перевагу в повітрі, оточити місто та здобути перемогу у міських боях.

«Є велика ймовірність, що нічого з цього не вдасться», – сказав колишній міністр оборони України, експерт Андрій Загороднюк.

Як повідомляв Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння, на цьому етапі йдеться про інформаційну кампанію РФ для залякування мешканців Харкова.

Також видання пише, що військові джерела у Києві стверджували, що Росія вирішила зробити Харків сірою зоною, непридатною для проживання цивільних осіб. Окупанти посилили бомбардування міста у грудні, приблизно в той час, коли почалися проблеми з американською військовою допомогою. З того часу Харків опинився під найпотужнішими та найчастішими ударами балістичних ракет з початку повномасштабного вторгнення. Також почастішали удари БПЛА.

Поделиться публикацией