РОСІЯ В ОБХІД САНКЦІЙ ЗАКУПОВУЄ ВИРОБЛЕНІ У США АВІАДЕТАЛІ – NYT

Росія продовжує закуповувати авіадеталі американського виробництва попри санкції, зокрема минулого року до Росії було відправлено деталі літаків Boeing, Airbus та інших на мільйони доларів. Про це йдеться у статті The New York Times.

Видання повідомляє, що минулого четверга, 11 травня, у США за звинуваченням у порушенні експортного контролю та міжнародному відмиванні грошей заарештували Олега Пацулю, росіянина, який проживає в Маямі. Чоловік разом зі спільником організував схему, завдяки якій низка підсанкційних російських авіакомпаній, зокрема «Аерофлот», «Россия», «Победа», «Урал», UTair та S7 Airlines отримали тисячі партій деталей для літаків Boeing, Airbus та інших компаній.

За версією слідства, підозрювані через мережу компаній, що базуються в американському штаті Флорида, а також у Туреччині та Росії, постачали запчастини, зокрема дорогі гальмівні системи для літака моделі Boeing-737, щонайменше трьом російським авіакомпаніям.

NYT отримала у своє розпорядження митні документи, які свідчать про понад п’ять тисяч партій різноманітних авіадеталей – від простих гвинтів до двигунів, завезених до Росії. Загалом за вісім місяців 2022 року до Росії було відправлено авіазапчастин американського виробництва на суму 14,4 млн доларів.

У зв’язку із санкціями ще у березні минулого року Росія втратила 78 зі своїх 1367 цивільних літаків – їх заарештували за кордоном. Щоб тимчасово розв’язати проблему, Росія вкрала близько 500 літаків у лізингодавців.

Поделиться публикацией