РОЗВІДДАНІ США ДОПОМОГЛИ УКРАЇНСЬКИМ ВОЇНАМ ЛІКВІДУВАТИ НИЗКУ РОСІЙСЬКИХ ГЕНЕРАЛІВ — NEW YORK TIMES

За словами високопоставлених американських чиновників, Сполучені Штати надали розвідувальні дані, які допомогли українцям знайти та знищити багатьох російських генералів, які загинули під час війни в Україні, повідомляє New York Times.

Українські офіційні особи заявили, що вони знищили близько 12 генералів на передовій, і це число вразило військових аналітиків.

Портал ZN.UA з посиланням на New York Times повідомив, що допомога розвідданими для визначення координат цілі є частиною секретних зусиль адміністрації Байдена щодо надання Україні інформації у режимі реального часу.

Ці розвіддані також включають очікувані переміщення російських військ, отримані з недавніх американських оцінок секретного бойового плану бойових дій Москви на сході України, заявили офіційні особи. Однак неназвані особи відмовилися вказати, скільки за їхніми підрахунками російських генералів було вбито через допомогу США.

Сполучені Штати зосередилися на наданні інформації про місцезнаходження та діяльність мобільного штабу російської армії, який постійно переміщується. Українські військові об’єднали цю географічну інформацію зі своєю власною розвідкою, включно з перехопленими повідомленнями супротивника. Таким чином вони змогли отримати відомості про присутність високопоставлених російських чинів у штабах та провести артилерійські та інші атаки, внаслідок яких російських генералів та старших офіцерів було знищено.

Обмін розвідувальними даними є частиною розширеного потоку допомоги США, яка включає також і важке озброєння, і фінансову допомогу у розмірі десятків мільярдів доларів у зв’язку з загрозою вступу війни Росії проти України в нову стадію, яка може відбутися в найближчі місяці.

Підтримка американською розвідкою українців мала вирішальний вплив у ході бойових дій. З її допомогою уточнюються координати вже виявлених цілей та вказуються нові. Потік оперативної розвідувальної інформації про пересування російських військ, яку Америка передала Україні, не має прецедентів, стверджують джерела New York Times.

Не зумівши просунутися на Київ на початку війни, Росія спробувала перегрупуватися, завдавши більш концентрованого удару на схід України.

Офіційні особи, опитані для цієї статті, на умовах анонімності обговорили деталі секретних розвідданих, переданих Україні.

Адміністрація прагнула зберегти в секреті більшу частину розвідувальних даних з поля бою, побоюючись, що це буде сприйнято як ескалація та спровокує президента Росії Володимира Путіна на ширшу війну.

Американські офіційні особи не описували, як вони отримали інформацію про штаби російських військ, побоюючись поставити під загрозу свої методи збору. Але протягом усієї війни спецслужби США використовували різні джерела, зокрема секретні та комерційні супутники, для відстеження пересування російських військ.

На питання про розвідувальні дані, які надаються українцям, представник Пентагону Джон Ф. Кірбі сказав, що «ми не говоритимемо про деталі цієї інформації». Але він визнав, що Сполучені Штати надають «Україні інформацію та розвіддані, які вони можуть використати для свого захисту».

Не всі удари завдали за допомогою американської розвідки. За словами кількох офіційних осіб США, завдання удару минулими вихідними в місці на сході України, де побував генерал Валерій Герасимов, найвищий офіцер Росії у військовій формі, не було підтримане інформацією американської розвідки. За словами офіційних осіб, Сполучені Штати забороняють собі надавати розвіддані про найвищих російських лідерів.

Проте, офіційні особи визнали, що американська розвідка відіграла вирішальну роль у загибелі інших генералів.

Адміністрація Байдена також постачає нове озброєння, яке має підвищити здатність України завдавати ударів по високопоставленим російським офіцерам. Зменшена версія безпілотника Switchblade, яка зараз з’являється на полі бою, може використовуватися для їхньої ідентифікації та знищення.

Поделиться публикацией