ПУТІН НЕ ВПЕВНЕНИЙ В УСПІХУ ДРУГОГО ЕТАПУ ВІЙНИ ТА ЗДАТНОСТІ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ ЗАХОПИТИ НОВІ ТЕРИТОРІЇ – ЦДАКР

Путін не впевнений у успіху другого етапу війни та здатності російської армії захопити нові території, тому не прийняв остаточного рішення щодо здійснення штурму з метою розширення окупованих територій України – для успіху РФ передусім не вистачає підготовлених й мотивованих людських ресурсів. Крім того, для остаточного рішення російській стороні необхідно усвідомити рівень реальної військово-технічної підтримки України з боку її західних партнерів.

Такого висновку дійшли експерти Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) після аналізу темпів відновлення ЗС РФ після втрат в ході першого етапу війни.

В ЦДАКР вказують наступне:

За умов збільшення темпів постачання озброєнь України з боку держав НАТО, та особливо, за умов відчутних змін якості озброєнь та військової техніки, Путін може відмовитися від «другого походу» з метою захоплення нових територій та населених пунктів України. Саме постачання більш потужних озброєнь, зокрема, здатних високоточними ударами вражати противника на відстанях 20-40 і більше кілометрів може примусити Путіна та російських Генштаб перейти до оборони вже захоплених територій та відмовитися від подальшого наступу. Може йтись передусім про оперативні постачання Україні протикорабельних систем, відповідних засобів ППО, далекобійної артилерії та ударних дронів – усі такі засоби ураження є на озброєнні багатьох країн НАТО, до того ж, значна кількість держав альянсу має й досить потужні пострадінські системи, зокрема, Греція, Чехія, Польща та інші.

Прискорення прийняття проєкту закону про ленд-ліз в США може також збільшити можливості країн Заходу щодо посилення оборонного потенціалу України.

В ЦДАКР переконані, що «нинішній етап війни РФ проти України має на меті одну-єдину ціль – зберегти обличчя та життя міжнародного злочинця Путіна та його слуг».

Поделиться публикацией