ПРЕЗИДЕНТ СЕРБІЇ ВУЧИЧ УСВІДОМЛЮЄ, ЩО ЧАСТИНА СЕРБСЬКОЇ ЗБРОЇ МОЖЕ ОПИНИТИСЯ В УКРАЇНІ

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що він не проти того, щоб його країна продавала боєприпаси посередникам, які відправляють їх в Україну, що є ознакою того, що вірний балканський союзник Росії розвертається на захід.

Про це 7 червня ц.р. повідомила  «Європейська правда», посилаючись на заяву Вучича інтерв’ю Financial Times.

Александар Вучич традиційно підтримує Москву і відмовляється приєднатися до західних санкцій проти Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну. Але президент Сербії змінив свою позицію, заявивши, що йому відомо про повідомлення уряду США про те, що сербські боєприпаси потрапляють в Україну через посередників, і що він не має наміру цьому перешкоджати.

«Чи можливо, що це відбувається? Я не маю жодних сумнівів, що це може статися. Яка альтернатива для нас? Не виробляти їх? Не продавати їх?» – сказав Вучич.

За словами трьох західних дипломатів у регіоні, канал, яким сербські боєприпаси постачаються на український фронт, став вирішальним фактором помітних змін, оскільки США, НАТО і ЄС підтримали Сербію під час нещодавньої напруженості в Косові.

Відповідаючи на запитання, чи був це свідомий крок, спрямований на отримання схвалення західних столиць, Вучич стверджує, що Белград намагався діяти «нейтрально».

«Але я не дурень. Я усвідомлюю, що частина зброї може опинитися в Україні» – зазначив він.

Вучич визнав, що ходить по тонкій лінії між Москвою і західними державами, але заявив, що не буде допомагати російським військовим зусиллям. «Ми приєдналися до всіх резолюцій ООН», – сказав він, маючи на увазі заяви ООН, що засуджують повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

«Ми приєднуємося до заборони реекспорту, наприклад, технологій подвійного використання в безпілотниках. . . Ми не будемо хабом для реекспорту чогось до Росії» – наголосив президент Сербії.

Він додав, що часи, коли він розмовляв з президентом Росії Владіміром Путіним кожні три місяці, минули, зазначивши, що вже рік не контактує з Кремлем, окрім як приймає відвідувачів з Москви. «Такого раніше ніколи не було», – сказав він.

 

 

Поделиться публикацией