ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ «УКРОБОРОНПРОМУ»: ЯК РЕФОРМУВАТИМУТЬ ПІДПРИЄМСТВА ОПК

Під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки народним депутатам представили проєкт закону «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

Про це 3 липня ц.р. повідомив портал Арміяinform.

Заступник генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» з питань взаємодії з органами державної влади Мустафа Найєм розповів, що законопроєкт визначає законодавчу рамку для трансформації Концерну та підприємств-учасників, спеціальні механізми перетворення державних підприємств в акціонерні товариства, 100 % акцій яких належать державі, та запроваджує засади корпоративного управління ними за міжнародними стандартами, повідомляє медіацентр «Укроборонпрому».

«Це необхідний юридичний інструмент, без якого ми не можемо розпочати системну та глибоку трансформацію підприємств і самого Концерну. У нас усе готово для реформи — потрібен був закон, який дозволить усе це реалізувати й рухатися за планом. І ось він є і днями буде зареєстрований», — повідомив Мустафа Найєм після презентації проєкту в Комітеті.

Також він зазначив, що запропоновані в законопроєкті механізми дадуть змогу створити нові галузеві бізнес-одиниці — прозорі, конкурентоспроможні та прогнозовані господарські товариства, здатні виробляти якісну техніку, створювати спільні підприємства з іноземними партнерами й залучати інвестиції.

Законопроєкт стане новою «операційною системою», створить для підприємств умови швидкої, але продуманої та контрольованої трансформації, що значно спростить та убезпечить залучення в сектор інвестицій та стратегічних партнерів.

«Ми збирали проблеми від директорів наших заводів і підприємств, аналізували їх і шукали рішення, які втілені у нормах законопроєкту. Документ розв’язує багато проблем, з якими наші підприємства стикаються щодня і які неможливо вирішити в інший спосіб».

Заступник гендиректора Концерну подякував усім розробникам законопроєкту та зазначив, що документ має поставити крапку в «десятиріччі неефективного, корумпованого й нездатного виготовляти сучасне озброєння та військову техніку Концерну», а також висловив сподівання, що проєкт закону підтримають усі парламентські фракції та групи, незалежно від того, у більшості вони чи в опозиції.

Нагадаємо: законопроєкт про перезавантаження «Укроборонпрому» розроблено учасниками міжвідомчої робочої групи, створеної у лютому 2020 року на базі Комітету спеціально для напрацювань нового правового поля для реформування Державного концерну.

 

Поделиться публикацией