НІМЕЧЧИНА ІНВЕСТУЄ У СТВОРЕННЯ ППО-ПРО УКРАЇНИ

Від початку повномасштабного вторгнення Німеччина вже надала Україні допомогу на майже 24 мільярди євро. Нині готується зимовий пакет, основним завданням якого є створення «захисного щита». Як передбачається, до нього, серед іншого, увійдуть системи ППО Patriot, Iris-T6, Gepard тощо. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на відкритті у Берліні 6-го Німецько-українського економічного форуму.

«Цивільна та військова допомога з початку війни з боку Німеччини сягнула 24 млрд євро», — поінформував Шольц і нагадав, що за цим показником ФРН є другим після США партнером, який підтримує Україну. За його словами, наразі Німеччина готує зимовий пакет, основним завданням якого є створення «захисного щита» з огляду на очевидні плани РФ продовжувати бомбити енергетичну та іншу інфраструктуру, «використовувати холод як зброю проти цивільного населення». Пакет оцінюється в 1,4 млрд євро та включає, серед іншого, системи ППО Patriot, Iris-T6, Gepard тощо. Глава уряду зазначив, що минулого тижня було також схвалено пакет підтримки енергосистеми обсягом 80 млн євро.

Шольц зауважив, що Україна змогла попри війну забезпечити роботу економіки, та назвав очікувані цифри економічного зростання обнадійливими. За словами канцлера, не випадково, що активними в Україні є майже 2 тисячі німецьких компаній. «Той, хто інвестує в Україну зараз, інвестує в майбутнього члена ЄС», — сказав канцлер і пообіцяв, що ФРН супроводжуватиме Україну на шляху реформ до членства в Євросоюзі. Канцлер також закликав німецькі компанії у ФРН працевлаштовувати українців, адже багато хто з майже 1 млн біженців мають високу освіту та є працьовитими. Він закликав фірми краще інтегрувати українців.

Поделиться публикацией