НІМЕЧЧИНА НЕ БУДЕ ПРОТИ ПОСТАВКИ ПОЛЬЩЕЮ ТАНКІВ LEOPARD – АННАЛЕНА БЕРБОК

Німеччина не буде проти бажання Польщі поставити Україні танки Leopard, заявила 22 січня в ефірі каналу LCI глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Варшава тижнями виступала за це.

“Якби нам поставили це питання, ми б не заперечували». Запрошена цього недільного вечора на французький канал глава німецької дипломатії запевнила, що Берлін не накладатиме вето на можливе постачання.

«На даний момент це питання не було поставлено» Польщею, яка вимагає офіційного запиту до Берліна, сказала міністр партії Зелених, яка керує в коаліції з соціал-демократами Олафа Шольца.

Тим часом сам канцлер Шольц, відповідаючи на аналогічне питання 22 січня в Парижі на спільній пресконференції з Еммануелем Макроном, ухилявся. Він повторив слова про необхідність діяти щодо питань доставки зброї спільно з союзниками України.

Це «зелене світло», яке в півслова дав німецький міністр, є дипломатичним прогресом. Вже кілька тижнів навколо Олафа Шольца зростає тиск – від Києва до Давосу і кількох європейських столиць. Та канцлер Німеччини досі не дав згоди на відправку танків на українське поле битви. Рішення, яке роздратувало Варшаву.

«Позиція Німеччини є неприйнятною. Минув майже рік з початку війни. Кожен день гинуть невинні люди. Російські бомби сіють хаос в українських містах. Цивільні об’єкти атакуються, вбивають жінок і дітей», – сказав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 22 січня агентству PAP.

Фінляндія також заявила про готовність надати цей тип танка українській армії, але, як і Польщі, їй потрібна згода Німеччини, яка виготовила танки. Як практикують інші країни для своєї оборонної промисловості, реекспорт або пожертвування озброєнь німецького виробництва залежать від схвалення Берліна. Фінляндія днями анонсувала найбільший пакет допомоги для України.

Поделиться публикацией