НІМЕЦЬКИЙ ОБОРОННИЙ КОНЦЕРН БУДУЄ НОВИЙ ЗАВОД З ВИРОБНИЦТВА БОЄПРИПАСІВ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В УКРАЇНІ

Німецький оборонний концерн Rheinmetall будує новий завод з виробництва боєприпасів.

Про це 15 грудня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на DW.

На підприємстві вироблятимуть боєприпаси середнього калібру, у тому числі для зенітних самохідних установок Gepard, які Німеччина передала Україні для посилення протиповітряної оборони.

Зазначається, що будівництво заводу почалося після двох відмов Швейцарії на реекспорт боєприпасів до України у відповідь на запит Берліна.

Нові лінії з виробництва боєприпасів середнього калібру мають бути готові вже в січні.

За словами представника Rheinmetall, основна мета нового виробництва –  відновлення забезпечення боєприпасами Збройних сил Німеччини, яке буде незалежним від зарубіжних виробничих потужностей.

Тому було ухвалено рішення про запуск вітчизняного виробництва боєприпасів калібрами 20-35 мм.

Виробництво на новому заводі розпочнеться у червні 2023 року, а у липні Rheinmetall зможе поставити першу партію боєприпасів для зенітних самохідних установок Gepard. І якщо уряд Німеччини направить виробнику відповідне замовлення, Україна зможе отримати до 300 тисяч боєприпасів, повідомив представник концерну.

Де саме будується новий завод, публічно не повідомляється.

У виданні зазначають, що установки Gepard стали першим видом тяжкого озброєння, яке Німеччина пообіцяла передати Україні. До кінця вересня Києву було поставлено 30 зенітних установок.

Спершу військові отримали до них 60 тисяч 35-мм снарядів, але через високі темпи витрачання боєприпасів цього виявилося замало і Україна потребує більшої кількості снарядів для боротьби з російськими ракетними атаками і для знищення дронів-камікадзе іранського виробництва.

Також у листопаді стало відомо, що Rheinmetall після придбання всесвітньо відомого іспанського виробника боєприпасів Expal Systems SA планує налагодити там виробництво 35-мм боєприпасів до зенітних установок Gepard.

 

Поделиться публикацией