НА ФЛАГМАНІ ВМСУ МОДЕРНІЗУЮТЬ РЛС МР-750

На флагмані Військово-Морських Сил ЗС України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) модернізують радіолокаційну станцію (РЛС) виявлення надводних цілей МР-750 «Фрегат-МА».

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на директора ДП «НДІ радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація» Едуарда Касапова.

Підприємство є співвиконавцем у ремонті та модернізації головного корабля національного флоту. Терміни реалізації угоди з Міністерством оборони України по відновленню та модернізації РЛС директор не уточнив.

Зазначимо, що згідно з бюджетною програмою розвитку, закупівлі, модернізації та ремонту озброєння Міністерства оборони України, затвердженою на початку року, модернізацію флагмана ВМСУ фрегата «Гетьман Сагайдачний» (F130), планувалось повністю завершити в 2020 році, на що мали б витратити 436 мільйонів гривень.

Трикоординатна РЛС МР-750 «Фрегат-МА» встановлюється на кораблях середньої та великої водотоннажності.

Призначення радіолокаційної станції – виявлення повітряних та надводних цілей, видача цілевказання вогневим засобам в умовах інтенсивної роботи засобі радіоелектронної боротьби противника. Заявлена дальність виявлення цілей складає близько 300 км.

Окрім фрегату «Гетьман Сагайдачний» ця РЛС встановлена на недобудованому кораблі проєкту 1164 «Атлант», який попри заяви про підписання доручення про демілітаризацію та використання його комплектуючих на діючий плавсклад ВМС ЗС України, так і знаходиться на утриманні ДП «Миколаївський суднобудівний завод».

Поделиться публикацией