НА СЬОГОДНІ НЕМАЄ ПОТРЕБИ ЗАПРОВАДЖУВАТИ ВОЄННИЙ СТАН В УКРАЇНІ — СЕКРЕТАР РНБО

На сьогодні немає потреби запроваджувати воєнний стан в Україні. Якщо така необхідність з’явиться, рішення ухвалять негайно.

Про це 20 грудня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на заяву  секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова.

“Я б не лякав людей зараз запровадженням воєнного стану. Рішення прийматимуться залежно від тих обставин, які сьогодні будуть у країні. Сьогодні я можу сказати, що таких обставин немає. А якщо вони завтра з’являться, то відразу будуть ухвалені відповідні рішення, ніхто не буде з цим зволікати. Щобільше, такої ситуації, яка відбувалася у 2014 році, коли військові не захищали свою країну – такого точно не буде. Усі чітко діятимуть згідно зі своїми інструкціями, згідно зі своїми повноваженнями, відповідно до того, що на сьогодні має відбуватися”, – сказав чиновник у відповідь на питання про те, чи можливе в Україні запровадження воєнного стану.

Він нагадав, що коли видання Washington Post повідомило про велике скупчення військових РФ на кордоні, Україна чітко дала зрозуміти, що володіє інформацією.

“Чи є зараз збільшення військової присутності на кордонах із нашою територією? Так, є. Але воно не дуже критичне, щоб зараз казати: «Все, ось завтра вони почнуть». Ми цього зараз не бачимо. Ми ясно розуміємо, що знаходиться в радіусі 200 км від нашого кордону, саме кордону, а не лінії зіткнення з Російською Федерацією. Ми ясно розуміємо, що знаходиться на відстані до 400 км від нашого кордону, ми розуміємо, що це за угруповання, їхню кількість, знаємо, чим вони оснащені. У нас це все під контролем, і ми щодня отримуємо інформацію від відповідних інституцій щодо цього. Сьогодні такої небезпеки ми не бачимо”, – пояснив секретар РНБО.

Водночас він зазначив, що така небезпека може виникнути в будь-який час, адже невідомо, що в голові у людей, які сидять у Кремлі. Данілов додав, що Україна не звільнятиме Донецьку та Луганську області у військовий спосіб, тому що усвідомлює кількість людських жертв, які спричинить таке рішення.

«Це для росіян був відомий вислів, що «жінки ще народять». Ми цінуємо життя кожної нашої людини, і нам дуже боляче, коли ми втрачаємо людей на фронті”, – сказав Данілов.

Поделиться публикацией