НА РОСІЙСЬКИХ ТАНКАХ Т-80БВМ ПОМІТИЛИ ВІДСУТНІСТЬ ПРИЦІЛІВ «СОСНА-У» — ЗМІ

Відомі російські танкові приціли «Сосна-У», які буи створені завдяки закупівлі телевізійних матриць від французького Thales, що в обхід санкцій з 2014 року постачались через Білорусь, схоже завершуються.
Про це повідомив Defense Express, посилаючись на допис у Twitter.

Повідомляється, що як мінімум російські ЗМІ засвітили те, що на танках Т-80БВМ їх вже немає, на що звернув увагу Kontakt642 у Twitter.

Так на відео, в тому числі й з середини машини, замість прицілу «Сосна-У» можна побачити нічний приціл 1ПН-96МТ-02. Він встановлюється на місце нічного прицілу зі збереженням 1Г42.

Нічний приціл 1ПН-96МТ-02 від «Вологодского оптико-механического завода» заявлявся як рішення для модернізації Т-62. Більше того, відверто вважався бюджетним рішенням для експортних варіантів Т-72, у випадку бажання замовника, а для танків Т-72Б3 та Т-80БВМ для армії РФ перевагу віддали «Сосна-У».

Як повідомляє Defense Express, можливості цього нічного прицілу можна вважати значно гіршими за «Сосна-У». Навіть у російських джерелах для 1ПН-96МТ-02 дальність виявлення цілі типу танк декларувалась на рівні до 3 км. І цей параметр також під питанням, бо у деяких джерелах вказано, що 3 км — це для танка в профіль, а так взагалі до 2 км. Для порівняння у РФ заявляють, що «Сосна-У» має цей параметр на рівні 5 км.

Більше того, сам приціл 1ПН-96, поява якого губиться десь на рівні початку 2000-х років, спочатку взагалі розроблявся для легкої бронетехніки, такої як БМП-1/2, БТР-80 чи МТ-ЛБ. І безрезультатно просувався виробником, який час від часу його оновлював. Зокрема десь на початку 2010-х років з’явилась танкова версія для встановлення на штатне місце прицілів ТПН-42 та ТПН-1-49.

І за весь час свого існування 1ПН-96, з огляду на все, залишався нікому не потрібним, поки ситуація у РФ з іноземними комплектуючими через санкції не призвела до «вигрібання» всіх варіантів.

Звісно головним питанням має залишатися виробник та постачальник матриці 1ПН-96МТ-02. Бо попри те, що у РФ зараз заявляють, що приціл зібраний повністю із російських комплектуючих, ще у 2018 році повідомлялось, що він базується на закордонному мікробалометрі.

Поделиться публикацией